آلمان 12 میلیون یورو را برای سوادآموزی سربازان ارتش افغانستان اختصاص داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع ملی افغانستان سه‌شنبه 18 فوریه اعلام کرد که تفاهمنامه تطبیق برنامه سواد آموزی در ارتش افغان با وزارت معارف (آموزش و پرورش) کشور امضا شده که براساس آن، 12 میلیون یورو برای آموزش این سربازان در مدت چهار سال مصرف می‌شود.

وزارت دفاع ملی افغانستان با نشر خبرنامه‌ای نوشت، این تفاهمنامه میان منیره یوسف‌زاده، معاون این وزارت در امور تعلیمات و پرسونل و سردار محمد رحیمی، معاون سواد آموزی وزارت معارف کشور امضا شد.

در این خبرنامه آمده: «وزارت دفاع ملی با بودجه‌ی بالغ بر 12 میلیون یورو، تحت نظارت از نحوه‌ی آموزش معینیت سواد آموزی وزارت معارف، به مدت 4 سال، سربازان و بریدملان بی‌سواد و کم سواد خویش را در مراکز تعلیمی نظامی، از نعمت سوا‌د تهدابی و تکمیلی برخوردار می‌نماید».

در ادامه این خبرنامه ذکر شده: «تطبیق کننده‌ی این برنامه اداره‌ی همکاری‌های بین المللی آلمان بوده که مکلف به ایجاد صنوف درسی، مطابق معیارهای تعریف شده با اساتید واجد شرایط از اقارب درجه اول شهدا، معلولین و متقاعدین اردو است».

قابل ذکر است، بیش از 14 هزار سرباز خارجی نیز در چارچوب مأموریت حمایت قاطع به رهبری ناتو در افغانستان مستقر هستند و در بخش های آموزش و مشوره دهی نیروهای امنیتی افغان فعالیت دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید