طالبان: توافقنامه صلح با امریکا در پایان ماه جاری امضا خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر دوشنبه 17 فوریه به شبکه «یک» افغانستان گفت، مذاکرات صلح این گروه با امریکا در پایان ماه جاری (فوریه) امضا خواهد شد.

شاهین در ادامه اضافه کرد، مذاکرات صلح نمایندگان طالبان با امریکا پایان یافته است.

از سوی دیگر، دفتر مطبوعاتی ریاست‌جمهوری افغانستان شنبه 15 فوریه 2020 با نشر خبرنامه‌ای به نقل از مقام‌های امریکایی نوشت، توافق صلح امریکا با طالبان احتمالاً در هفته‌های آینده نهایی شود.

در این خبرنامه آمده بود، وزیران خارجه و دفاع امریکا در دیدار با محمد اشرف غنی، رئیس‌جمهوری افغانستان در حاشیه نشست امنیتی مونیخ در آلمان گفتند، طالبان باید با «تروریزم و القاعده» وداع بگویند.

مقام‌های امریکایی اضافه کردند، هیچ یک از بندهای توافقنامه بدون شرط نیست و طالبان ممکن است دست به تبلیغات اغوا کننده بزنند، اما واقعیت و اصل موضوع این است که آن‌ها حاضر شده‌اند دست از جنگ و خشونت برداشته و اذعان به جامعه کثرت‌گرا نمایند.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه امریکا در این دیدار گفت: «بگذارید طالبان هرچه که می‌گویند، بگویند. از هر جایی که می‌گویند بگویند، اما واقعیت این است که باید آنان با تروریزم و القاعده وداع بگویند و دست از جنگ بردارند. ما حامی قوای امنیتی و دفاعی افغانستان بوده‌ایم، هستیم و خواهیم بود».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید