یک ذخیره‌گاه بزرگ جنگ‌افزار طالبان در هرات افغانستان کشف شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

عبدالقیوم رحیمی والی هرات افغانستان، چهارشنبه 12 فوریه در نشستی خبری گفت، یک ذخیره‌گاه بزرگ سلاح و مهمات طالبان توسط ریاست امنیت ملی این ولایت کشف و بیش از 50 نفر در ارتباط به حملات «تروریستی» دستگیر شدند.

رحیمی اضافه کرد، این ذخیره‌گاه سلاح و مهمات طالبان در ولسوالی «زنده جان» ولایت هرات در غرب افغانستان کشف شده است.

او گفت: «درین ذخیره‌گاه که در قریه شکیبان ولسوالی زنده جان موقعیت داشته است، هجده میل سلاح کلاشنیکوف، سه میل چهل تک، یک میل راکت، دو میل ماشیندار، پنج قبضه تفنگچه و مقدار قابل توجه مهمات از جمله پنجاه عدد شاجور، سی وهفت حلقه بم دستی، دو عراده موتر و یک عراده موترسایکل و هزاران فیر مرمی نگهداری می‌شد».

والی هرات علاوه کرد، طالبان می‌خواستند از این جنگ‌افزارها در انجام حملات «تروریستی» در ولسوالی‌های زنده جان، غوریان و کهسان این ولایت استفاده کنند.

قابل ذکر است که کارمندان ریاست امنیت ملی ولایت هرات یک سرگروه طالبان و یک ولسوال نام نهاد (خود خوانده) طالبان را نیز در این ولایت دستگیر کردند.

ولایت هرات در غرب افغانستان واقع است و مرز مشترک با کشور ایران دارد. هرچند امریکا همواره دولت ایران را به حمایت مالی و نظامی از گروه طالبان متهم کرده است، اما مقام‌های ایرانی چنین اتهامات را رد کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید