سفارت امریکا در کابل: طالبان طرح خود برای کاهش خشونت‌ها را اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دفتر مطبوعاتی وزارت دولت در امور صلح افغانستان چهارشنبه 12 فوریه اعلام کرد، کرن دیکر معاون سفیر امریکا در کابل در دیدار با عبدالسلام رحیمی، وزیر دولت در امور صلح گفت، طالبان طرح کاهش خشونت با دولت افغانستان را پیشنهاد کرده و این گروه جزئیات طرح‌شان را شریک خواهند کرد.

این دفتر با نشر خبرنامه ای نوشت، عبدالسلام رحیمی در این دیدار گفته است، امور مربوط به زندانیان طالبان، در حیطه صلاحیت دولت افغانستان است و بدین منظور حکومت اقدامات لازم و مؤثر را روی دست دارد.

رحیمی اضافه کرد، دیدارها را با سیاسیون افغان نتیجه‌بخش بوده و بیانگر این مسأله است که در بسیاری از مسایل روند صلح اکثر سیاسیون با حکومت همصدایی دارند و حکومت نظریات و طرح‌های تمام سیاسیون را در نظر می‌گیرد.

وزیر دولت در امور صلح افغانستان علاوه کرد، به خاطر تقویت اجماع سیاسی روند صلح، این وزارت به تلاش‌های خود ادامه می ‌دهد.

از سوی دیگر، گروه طالبان به تاریخ 8 فوریه 2020 با نشر خبرنامه‌ای نوشت، امریکا باید برای رسیدن به صلح، مسئولیت‌های خود را انجام دهد. در این خبرنامه آمده بود: «تاخیر و بهانه‌های موجود در این مسیر، دلیل ادامه بحران است و امریکا باید درباره موفقیت‌‌های روند صلح گام‌‌های جدی بردارند و مسؤلیت‌های خود را انجام دهند».

در همین حال، روزنامه امریکایی «نیویارک تایمز» به نقل از یک مقام ارشد امریکا چهارشنبه 12 فوریه گزارش داد، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده توافق صلح با طالبان را به کاهش خشونت ها مشروط کرده است.

قابل ذکر است که گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی افغانستان سه شنبه 11 فوریه طرح اش را برای صلح اعلام کرده گفت، جنگجویان طالبان در صفوف نیروهای امنیتی افغان ادغام شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید