گسترش مناسبات تجارتی محور گفت‌وگوی رئیس‌جمهوری افغانستان با وزیر خارجه امارات

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان در حاشیه نشست مجمع جهانی شهری در ابوظبی با شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه و همکاری‌های بین المللی امارات متحدۀ عربی در مورد گسترش مناسبات تجارتی و اقتصادی میان دو کشور گفت‌وگو کرد.

ارگ ریاست جمهوری افغانستان با نشر خبرنامه‌ای نوشت: «در این دیدار، هر دو جانب در مورد روابط استراتیژیک و همچنان گسترش مناسبات تجارتی و اقتصادی میان افغانستان و امارات متحدۀ عربی و مسایل منطقه ای، بحث و تبادل نظر کردند».

در همین حال، محمد اشرف غنی در حاشیه این نشست جهانی و در دیدار جداگانه با میمونه محمد شریف، معاون سرمنشی سازمان ملل متحد و رئیس اجرائیوی مؤسسه یو، ان هبیتات(UN-Habitat) گفت، فعالیت مؤسسه یو، ان هبیتات باید با نیازمندی‌ها افغانستان هماهنگ باشد.

غنی در مود فعالیت‌های مؤسسه «یو، ان هبیتات» در افغانستان گفت: «فعالیت‌های این اداره با نیازمندی‌ها و اولویت‌های شهرهای ما هماهنگ نیست و ما خواهان اصلاح فعالیت‌های یو، ان هبیتات در افغانستان می‌باشیم».

از سوی دیگر، میمونه محمد شریف گفت: «فعالیت‌های این اداره بر اساس اولویت‌های توسعۀ شهری در افغانستان تنظیم خواهد شد و ما در این خصوص روی یک طرح کار خواهیم کرد و آن را با حکومت افغانستان شریک می‌نمائیم».

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان شنبه 8 فوریه 2020 در راس یک هیات دولتی جهت اشتراک در دهمین نشست مجمع جهانی شهری، وراد ابوظبی شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید