مسئولان پولیس افغانستان از مصاحبه با رسانه‌ها منع شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد مسعود اندرابی، سرپرست وزارت امور داخله افغانستان دوشنبه 10 فوریه به منسوبان این وزارت فرمان داد، هیچ یکی از روسا، فرماندهان و منسوبین پولیس ملی نمیتواند با مطبوعات مصاحبه و یا در شبکه‌های اجتماعی از موقف رسمی اظهار نظر نمایند.

اندرابی با نشر مکتوبی فرمان داد، براساس بند اول ماده 30 قانون پولیس به منظور حفظ اسرار وظیفوی و جلوگیری از پراکندگی در قسمت ارایه اطلاعات به شهروندان، این تصمیم اتخاذ شده است.

وی تاکید کرد، هیچ کارمند وزارت امور داخله ‌نمی‌تواند، اسرار، اسناد تقرر، تبدیلی، ترفیعات و سایر احوال ذاتی، تصاویر منسوبین با یونیفورم، وسایط، اسلحه، تجهیزات، جلسات و مراسم تبریکی را در صفحات اجتماعی نشر کند.

اندرابی ادامه داده، یگانه مرجع اطلاع رسانی و آگاهی‌دهی از کارکردهای وزارت امور داخله، ریاست عمومی ارتباطات استراتیژیک و افراد مربوطه آن بوده که از طریق رسمی معلومات را با مراجع ذیربط هماهنگ و از طریق ویب سایت و صفحات رسمی وزارت داخله به نشر می‌رساند.

اندرابی در مکتوب‌اش نوشته است: «هیچ یکی از روسا، قوماندانان و منسوبین پولیس ملی نمی‌تواند با مطبوعات مصاحبه و یا در شبکه‌های اجتماعی از موقف رسمی اظهارنظر نمایند. در صورت ضرورت بعد از اخذ هدایت مقام وزارت در هماهنگی با ریاست عمومی ارتباطات استراتیژیک اجراات لازم صورت گیرد».

اندرابی تاکید کرده، تمام منسوبین وزارت امور داخله افغانستان مکلف به رعایت این فرمان بوده در صورت تخلف مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرند.

سرپرست وزارت امور داخله افغانستان در پایان مکتوب‌اش نوشت، مسئولیت کنترول و نظارت از تحقق این امر به عهده ریاست عمومی امنیت داخلی و ریاست عمومی ارتباطات استراتیژیک می‌باشد.

قابل ذکر است که امرالله صالح سال گذشته برای یک ماه به عنوان سرپرست وزارت امور داخله افغانستان کار کرد و برای فعالیت منسوبان این وزارت در شبکه‌های اجتماعی محدودیت‌های وضع کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید