فرمانده ناتو در افغانستان: سربازان افغان قابلیت بالای رزمی پیدا کرده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اسکات میلر فرمانده عمومی نیروهای ناتو در افغانستان در دیدار با نظامیان افغان در شمال این کشور تاکید کرد که سربازان افغان قابلیت بالای رزمی پیدا کرده و قادر است دشمن را در هر مکان و زمانی رصد و سرکوب کند.

قول اردوی 209 شاهین افغانستان یکشنبه 9 فوریه با نشر خبرنامه‌ای نوشت، اسکات میلر در این دیدار گفت، سربازان افغان به «دشمن» ضربات سختی وارد کرده و ساحات زیاد را از کنترل طالبان خارج و پاکسازی می‌کنند.

طالبان از راه جنگ موفق نخواهند شد

میلر همچنان تاکید کرد: «طالبان هم باید بدانند که از راه جنگ موفق نخواهند شد، چون نیروهای دفاعی و امنیتی افغان قابلیت بسیار بالای رزمی پیدا کرده و قادر است دشمن را در هر مکان و زمان رصد و سرکوب نمایند».

از سوی دیگر، گروه طالبان روز گذشته (8 فوریه) با نشر خبرنامه‌ای نوشت، امریکا باید برای رسیدن به صلح، مسئولیت‌های خود را انجام دهد. در این خبرنامه آمده است: «تاخیر و بهانه‌های موجود در این مسیر، دلیل ادامه بحران است و امریکا باید درباره موفقیت‌‌های روند صلح گام‌‌های جدی بردارند و مسؤلیت‌های خود را انجام دهند».

از سوی دیگر، روزنامه امریکایی «نیویارک تایمز» چهارشنبه 5 فوریه گزارش داد، شماری از اعضای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) می‌خواهند هزاران سرباز شان را از افغانستان خارج کنند.

براساس این گزارش، برخی از اعضای ناتو معتقدند که سربازان‌شان را در افغانستان کاهش دهند اما برخی از اعضای دیگر این سازمان به شمول آلمان و ایتالیا معتقدند که سربازان‌شان در شرایط خاص در افغانستان باقی بمانند.

همچنان دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات‌متحده بامداد چهارشنبه 5 فوریه در سخنرانی مهمی در برابر کنگره این کشور گفت، تلاش‌ها ادامه دارد تا طولانی‌ترین جنگ واشنگتن در افغانستان پایان یابد. ترامپ در سخنرانی سالانه‌اش تاکید کرد، نمی‌خواهد «صدهاهزار» نفر در جنگ‌های بی پایان افغانستان کشته شوند.

او تاکید کرد، مذاکرات صلح در حال انجام است و سربازان آمریکایی پس از پایان جنگ در افغانستان به کشور‌شان برگردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید