توقف صادرات افغانستان به چین از طریق دهلیز هوایی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت صنعت و تجارت افغانستان شنبه 1 فوریه اعلام کرد که صادرات این کشور از طریق دهلیز هوایی به چین به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا متوقف شده است.

به گزارش شبکه یک افغانستان، این وزارت گفته است، به دلیل احتیاط و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، صادرات این کشور از طریق دهلیز هوایی را به چین متوقف کرده است.

قابل ذکر است که سازمان بهداشت جهانی پنجشنبه 30 ژانویه اعلام کرد که ویروس جدید کرونا که در چین پدیدار شد و در بسیاری از مناطق جهان شیوع یافته، عملا به «اورژانسی بهداشتی با ابعاد بین المللی» تبدیل شده، که شمار قربانیان آن به 213 نفر رسیده است.

تیدروس ادهانوم، مدیر کل سازمان بهداشت جهانی، این تصمیم را پس از آنکه کمیته اضطراری سازمان بهداشت جهانی، که کمیته مستقلی از کارشناسان است ، با توجه به شواهد فزاینده مربوط به شیوع ویروس در سطح حدود 18 کشور جهان، اعلام کرد.

ادهانوم در کنفرانسی مطبوعاتی در ژنو اظهار داشت: «هفته‌های گذشته، شاهد شیوع بی سابقه ویروس بوده ایم که با واکنشی بی‌سابقه مواجه شده است».

او افزود: «روشن تر بگویم، اعلام وضعیت فوق العاده، به معنای رای عدم اعتماد به چین نیست. اصلی ترین نگرانی ما، انتقال احتمالی ویروس به کشورهایی است که سیستم بهداشتی ضعیفی دارند».

اعلام وضعیت فوق العاده جهانی به توصیه‌هایی به تمامی کشورها می‌انجامد که می‌توانند ضمن اجتناب از مداخلات غیر ضروری در بازرگانی و مسافرت، پیشگیری یا محدود کردن شیوع بیماری را از طریق آمد و شد در مرزها، متحقق سازند.

اعلام این وضعیت، شامل توصیه‌های موقت برای مقامات بهداشت ملی در سراسر جهان می‌گردد که مستلزم افزایش اقدامات رصد، آمادگی و مهار می‌باشند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید