«معاون زندان پلچرخی کابل به اتهام قاچاق مواد مخدر به 19 سال زندان محکوم شد»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خالد موحد، سخنگوی مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر افغانستان سه شنبه 28 ژانویه تایید کرد، معاون زندان پلچرخی کابل به جرم «قاچاق و فروش مواد مخدر» به 19 سال و هشت ماه و 29 روز زندان محکوم شده است.

خالد موحد به روزنامه «اطلاعات روز» گفت، سه نفر به قاچاق و فروش مواد مخدر در داخل زندان پلخرجی متهم بودند که حکم دادگاه آنها هفته گذشته صادر شد.

وی علاوه کرد، براساس حکم دادگاه یکی از این افراد به 13 سال زندان محکوم شد و دیگر آن از جریان آگاه نبود، برائت گرفت.

خالد موحد اظهار کرد، این حکم از سوی دادگاه ابتدایی صادر شده و این افراد حق استیناف خواهی(تجدید نظر) را دارند. در حال حاضر این افراد در توقیف خانه مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدرهستند.

قابل ذکر است که زندان پلچرخی یکی از بزرگترین زندان های افغانستان است که در شرق شهر کابل موقعیت دارد و این زندان ظرفیت شش هزار زندانی را دارد.

وزارت امور داخله افغانستان جمعه 13 دسامبر2019 اعلام کرد، کارها بالای مسودۀ کتابخوانی جریان دارد که براساس آن، هر زندانی که یک کتاب حداقل 100 صفحه‌ای را بخواند و برای 10 دقیقه در مورد آن توضیح دهد شش روز از زمان حبس‌اش تخفیف داده می‌شود.

این وزارت با نشر خبرنامه‌ ای نوشت، این کار برای اصلاح زندانیان روی دست گرفته شده و هر وقتی که زندانیان از زندان آزاد می‌شوند با فرهنگ کتابخوانی آشنا و برای جامعه مفید باشند.

وزارت امور داخله افغانستان گفت، 10 دقیقه توضیح به دلیل شرط گذاشته شده تا هیچ زندانی ادعا نکند که وی کتاب مطالعه کرده و خواستار کاهش میعاد حبس‌اش شود.

زندانیان زندان مرکزی پلچرخی در شهر کابل پایتخت افغانستان ده جلد کتاب نوشتند به تاریخ 12 دسامبر2019 رونمایی شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید