افغانستان... فرمانده حوزه‌ای امنیتی کابل: رهبری حوزه یازدهم با سارقین هم‌دست اند

مسئولان حوزه یازدهم امنیتی کابل دستگیر شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اخیرا ویدیویی در رسانه‌های اجتماعی میان کاربران افغان دست‌به‌دست شد که در آن فردی که خود را فرمانده تولی اول حوزه‌ی یازدهم امنیتی شهر کابل معرفی می‌کند، ادعا دارد که رهبری حوزه‌ی یازدهم امنیتی با سارقین و سرقت‌های مسلحانه در کابل دست دارند.

این فرد همچنان ادعا کرد که در طول یک‌ونیم سال گذشته که به‌حیث فرمانده تولی اول حوزه‌ی یازدهم امنیتی کار کرده، صدها مورد جرمی را گرفتار و به حوزه‌ی یازدهم تحویل داده است، اما به گفته‌ی او، رهبری این حوزه افراد متهم را در بدل پول رها می‌کند.

او در این ویدیو به صورت مشخص از حاجی نجیب راغب به عنوان سرپرست حوزه‌ی یازدهم پولیس، فرید سالنگی به عنوان آمر کشف حوزه‌ی یازدهم و فردی به‌نام شادمحمد یاد کرده و گفته است که آنان در تمامی موارد جرمی در حوزه‌ی یازدهم دست دارند.

وزارت امور داخله افغانستان در این باره گفت، همزمان با آغاز تحقیق در مورد ادعاهای این افسر پولیس، مسئولین حوزه‌ی یازدهم به‌شمول افسر شاکی توقیف و وظایف‌شان به حالت تعلیق درآمده است.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان گفته است: «قضیه جهت تحقیقات بیشتر در مورد ادعاهای مطرح‌شده و رسیدگی به عدم رعایت دسپلین و بی‌انضباطی افسر شاکی به ریاست امنیت داخلی سپرده شد.»

این در حالی است که فردی دیگر در ولایت پنجشیر افغانستان «امنیت ملی» این کشور را به دست داشتن به قتل‌های هدف‌مند متهم کرد.

حسیب مردی که از ماه‌ها بدین‌سو زیر پیگرد نیروهای امنیتی افغان است، در یکی از پیام‌های تصویری خود ادعا می‌کند که ریاست عمومی امنیت ملی در قتل‌های هدفمند در کابل دست دارد. اما وزارت امور داخله افغانستان این ادعاها را رد می‌کند.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان در این باره گفت: «خود‌اش متهم به قتل، چپاول‌گری، غارت و گرفتن اخاذی‌ها است و به قوماندان جدید امنیه ولایت پنجشیر دستور داده شده که زود تر او را بازداشت کند.»

از سوی دیگر، برخی از دکانداران قوای مرکز ادعا کردند که مردان تفنگ‌دار به رهبری حسیب از آنان باج می‌گیرند.

این فرد از سوی وزارت امور داخله افغانستان به آزار و اذیت مردم، باج گیری‌ها، قتل‌ها و فعالیت‌های خلاف امن و نظم عامه متهم است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید