شرکت هواپیمایی آریانا افغانستان سقوط هواپیمایش را رد کرد

اداره هوانوردی ملکی افغانستان: تاهمین دقیقه هیچ موردی از سانحه هوایی تایید نشده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شرکت هوایی آریانا (شرکت هواپیمایی دولتی افغانستان) اعلام کرد، هواپیمای سقوط کرده در ولایت غزنی مال این شرکت نیست.

منابع خبری افغانستان امروز دوشنبه 27 ژانویه از سقوط یک هواپیمای شرکت هوایی آریانان خبر دادند، وزارت امور داخله این کشور نیز تایید کرد که یک هواپیمای مسافربری آریانا در ولایت غزنی در جنوب این کشور سقوط کرده است. اما اکنون شرکت هوایی آریانا این خبر را تکذیب کرد.

در همین حال، گروه طالبان اعلام کردند که یک هواپیمای امریکایی را در غزنی سرنگون کرده‌اند، ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان در صفحه رسمی توییترش نوشت: «یک طیاره اشغالگران امریکایی در غزنی سقوط داده شد، تعداد زیاد افسران در آن کشته شدند
بعد از چاشت امروز در منطقه سدوخیل ولسوالی دهیک ولایت غزنی یک پروند طیاره مخصوص اشغالگران امریکایی که بخاطر اجرا ماموریت استخباراتی در منطقه پرواز داشت سقود داده شد. در این دست آورد طیاره با همه عمله و سرنشینان آن که شامل افسران مهم استخبارات امریکا (CIA) بود از بین برده شدند».

از سوی دیگر، اداره هوانوردی ملکی افغانستان با رد این خبر در در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشت: «قابل توجه رسانه های محترم! امروز، خبری در رابطه به سقوط یک فروند طیاره شرکت هوایی آریانا در رسانه‌های اجتماعی نشر گردید و‌موجب نگرانی تمام مردم کشور گردید. تا همین دقیقه بر اساس معلومات کنترول تاور و ریاست تنظیم ترافیک هوایی کشور هیچ موردی از سانحه هوایی ملکی تایید نگردیده و تمام طیارات شرکت هوایی آریانا در تماس با مرکز اطمینان داده اند».

این اداره در ادمه نوشت: «کلیه طیارات شرکت هوایی کام ایر نیز از فعالیت شان اطمینان داده اند. تاکنون بر اساس معلومات KACC کابل هیچ پرواز عبوری از فضای کشور نیز دچار سانحه نگردیده است و مخابره نشده است. اداره هوانوردی موضوع سانحه هوایی در ولایت غزنی را جدا تعقیب می نماید و به محض دریافت معلومات با مردم و رسانه‌ها شریک ساخته خواهد شد. تا دریافت معلومات دقیق، از رسانه های محترم خواسته می شود تا از نشر اخبار تایید نشده خود داری نمایند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید