زخمی شدن 20 تن در نتیجه پرتاپ بمب‌های دستی در یک مراسم عروسی در خوست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقام‌های ولایت خوست افغانستان یکشنبه 26 ژانویه تایید کردند، در نتیجه حمله افراد مسلح ناشناس در یک محفل عروسی در این ولایت 20 نفر زخمی شدند.

طالب خان منگل، سخنگوی والی خوست با تایید این خبر به شبکه «طلوع نیوز» گفته است، مردان مسلح ناشناس دیشب (شامگاه شنبه25 ژانویه) در ولسوالی «علی شیر» این ولایت بالای یک محفل عروسی بمب‌های دستی پرتاپ کردند.

منگل تایید کرد، براساس تحقیقات اولیه، در این رویداد 20 نفز زخمی شدند. هنوز مسئولیت این رویداد را کسی یا گروهی به عهده نگرفته است.
قابل ذکر است که منابع طالبان اخیراً به رسانه ها گفته بودند که رهبر این گروه در مورد طرح «کاهش خشونت ها» توافق کرده است که این طرح شامل کاهش حملات انتحاری و انفجاری در شهرهای افغانستان می‌شود.
سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر به تاریخ 19 ژانویه 2020 با فرستادن بیانیه‌یی به روزنامۀ «دان» پاکستان، ابراز امیدواری کرد که توافقنامه صلح میان این گروه و امریکا تا پایان ماۀ جاری امضاء خواهد شد.
سهیل شاهین افزود، پیش از امضای این توافق، طالبان آماده‌اند تا عملیات نظامی شان را کاهش دهند: «هدف از [کاهش خشونت] فراهم کردن محیط امن برای نیروهای خارجی برای خروج از افغانستان است».
اما حکومت افغانستان به تاریخ 17 ژانویه تاکید کرد، صلح برای شان یک اولویت اساسی است و تأمین آتش بس یگانه راه برای رسیدن به یک صلح پایدار می ‌باشد و کاهش خشونت ها جنبه عملی ندارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید