ایران بدون اجازه خانواده جان‌باختگان افغان اعضای بدنشان را بر می‌دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وحید 23 ساله جوان افغان که برای کار به کشور ایران رفته بود و چندی پیش به دلیل سکته مغزی در یکی از بیمارستان های ایران جان باخت.

عبدالله کاکای(عمو) وحید جمعه 24 ژانویه به طلوع نیوز گفت، پیش از انتقال پیکر وحید به افغانستان، تمام اعضای داخلی بدن او به شمول «قلب، گرده، مغز سر و چشمان» توسط پزشکان ایرانی بیرون کشیده شده اند.

عبدالله می گوید، پزشکان ایرانی بدون اجازه خانواده وحید این کار را انجام داده اند کاری که به گفته او «بی رحمانه و دور از انسانیت است».

عبدالله اضافه کرد: «بدبختی ما مردم افغانستان این است که ما رهبر نداریم، مملکت ما بی‌سرنوشت است؛ به هرجا می ‌رویم، به دریاها غرق می ‌شویم، به خارج می ‌رویم کشته می ‌شویم. جوانان ما اگر ایران می ‌رود و اگر در حادثه‌یی در آن‌جا جان می ‌بازد تمام اعضای بدنش – قلب، گرده، مغز سر، چشمان – کشیده می ‌شود».

در همین حال، حبیب الله، نگهبان سردخانه هرات افغانستان می گوید، در هفته پنج پیکر جان باختگان افغان از ایران به این سردخانه می رسند که اعضای بدون آنها کشیده شده اند.

حبیب الله اضافه کرد: «هرشب یکدانه، دودانه – هفتۀ چهار دانه، پنج دانه می ‌آید که مغز سرشان برداشته شده‌اند و با شکم خالی».

پزشکان افغان می گویند، از دیدگاۀ اخلاق طبابت، کالبد شکافی فرد جان باخته بدون اجازه نزدیکانش جرم پنداشته می ‌شود.

سفارت ایران در کابل و کنسولگری اش در هرات هنوز در این مورد چیزی نگفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید