فرمانده ناتو و نماینده امریکا در مورد صلح با نمایندگان طالبان گفت‌وگو کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در دوحه سه‌شنبه 21 ژانویه اعلام کرد که زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا و جنرال سکات میلر، فرمانده نیروهای ناتو در افغانستان با برخی از نمایندگان طالبان در قطر دیدار و گفت‌وگو کردند.

شاهین در صفحه رسمی توییترش نوشت، در این دیدار ملا عبدالغنی برادر، شیرمحمد عباس ستانکزی و مولوی امیرخان از نمایندگان طالبان در این دیدار اشتراک داشتند. شاهین افزود، در این دیدار در مورد اقدام‌های بعدی مذاکرات صلح صحبت تفصیلی شد و قرار است هر دو تیم امروز سه‌شنبه نشست مشترک برگزار کنند.

از سوی دیگر، الیس ویلز معاون وزارت امور خارجه امریکا در امور آسیای جنوبی و مرکزی به تازگی به اسلام آباد رفته و با مقام‌های پاکستانی در مورد مسایل مختلف از جمله موضوع صلح صحبت کرد.

قابل ذکر است که سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر به تاریخ 19 ژانویه با فرستادن بیانیه‌ای به روزنامۀ «دان» پاکستان، ابراز امیدواری کرده‌ بود که توافق صلح میان این گروه و امریکا تا پایان ماۀ جاری امضاء خواهد شد.

وی گفته بود، پیش از امضای این توافقنامه، طالبان آماده‌اند تا عملیات نظامی شان را کاهش دهند: «هدف از [کاهش خشونت] فراهم کردن محیط امن برای نیروهای خارجی برای خروج از افغانستان است.»

اما حکومت افغانستان به تاریخ 17 ژانویه تاکید کرد، صلح برای شان یک اولویت اساسی است و تأمین آتش بس یگانه راه برای رسیدن به یک صلح پایدار می‌‌باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید