هنرپیشه سینمای افغانستان با اتهام «باج‌گیری سایبری» به دو سال زندان محکوم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سلیم شاهین، هنرپیشه و فیلم‌ساز سینمای افغانستان به اتهام «باج‌گیری سایبری» توسط دادگاهی در کابل برای دو سال زندانی شد.

سلیم شاهین سه ماه پیش زمانی که می‌خواست برای اشتراک در یک برنامه سینمایی به هند برود، از میدان هوایی (فرودگاه) کابل دستگیر شد.

براساس گزارش خامه پرس افغانستان، شاهین توسط دادگاه اول به سه سال حبس محکوم شد، اما حکم وی در دادگاه تجدید نظر به یک سال کاهش یافت.

جمشید رسولی سخنگوی لوی سارنوالی (دادستانی کل) افغانستان گفته‌ است: «این هنرپیشه چند ماه پیش با موبایل خود فیلمی را از یک دختر گرفته و می‌خواست از آن در برنامه‌های خود استفاده کند؛ اما پس از آن دختر از سلیم شاهین شکایت کرده که برای نشر این فیلم از او باج گیری می‌کند».

رسولی گفت: «از این‌که این مسأله مطابق کد جزای کشور به عنوان باج‌گیری سایبری مطرح شده و جرم است، این دختر به دادستانی کل شکایت کرد و آقای شاهین باالفعل بازداشت شد».

صحرا کریمی، رئیس افغان فلم (نهاد دولتی سینمایی افغانستان) این عمل سلیم شاهین را محکوم کرده و از رسیدگی‌های به موقع لوی سارنوالی را ستود.

صحرا گفته است: «این باید درسی باشد برای سایر مدیران و تولید کنندگان مردان که چگونگی رفتار با همکاران زن در سینما داشته باشند».

از سوی دیگر، سلیم شاهین گفته است، این فیلم مربوط به جشن زادروز دوست یکی از هنر پیشه‌های زن می‌شود و این دختر از او خواسته بود که از جشن سالگره‌اش یک بسته تصویری بسازد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید