تخریب چندین قرارگاه مهم طالبان در عملیات نیروهای امنیتی در کندز افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

قول اردو(سپاه) 217 پامیر افغانستان یکشنبه 19 ژانویه اعلام کرد، در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی در ولایت کندز کشور چندین قرارگاه مهم طالبان کشف و تخریب شد.

این قول اردو در صفحه رسمی فیسبوک اش نوشت، نیروهای امنیتی دیشب (شامگاه شنبه) در روستاهای «مدرسه و یتیم» ولسوالی چهاردره ولایت کندز عملیات تصفیوی را راه اندازی کردند.

قول اردوی 217 پامیر علاوه کرد، در این عملیات مقداری جنگ افزار به دست نیروهای امنیتی افتاد و دو جنگجوی طالبان نیز دستگیر شدند.

این رویداد در شرایطی رخ داده که مذاکرات صلح نمایندگان طالبان با امریکا در مورد امضای توافقنامه صلح در دوحه قطر ادامه دارد.

سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر به تازگی گفته که قرار است توافقنامه صلح با امریکا تا اخیر ماه جاری امضا شود.

خبرگزاری رویترز به نقل از دو منبع طالبان گزارش داد، با امضای توافقنامه صلح، آتش بس ده روزه با آمریکا، کاهش خشونت با سربازان افغان و گفتگوهای صلح با دولت افغانستان آغاز خواهد شد.

از سوی دیگر، صدیق صدیقی، سخنگوی رییس جمهوری افغانستان شنبه 18 ژانویه در نشست خبری در کابل گفت، اگر طالبان آتش‌بس نکنند، تلاش‌های صلح به نتیجه نخواهد رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید