حکومت افغانستان: اگر طالبان آتش‌بس نکنند، تلاش‌های صلح به نتیجه نخواهد رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

صدیق صدیقی، سخنگوی رییس جمهوری افغانستان شنبه 18 ژانویه در نشست خبری در کابل گفت، اگر طالبان آتش‌بس نکنند، تلاش‌های صلح به نتیجه نخواهد رسید.

به گزارش منابع خبری، صدیقی اضافه کرد، مذاکرات صلح امریکا با نمایندگان طالبان در دوحه قطر ادامه دارد و تاکنون کدام پیشرفتی در راستای آتش‌بس و کاهش خشونت‌ها صورت نگرفته است.

وی علاوه کرد، نمایندگان طالبان پس از مشوره با رهبری این گروه در پاکستان با طرحی به دوحه قطر برگشتند و قرار است این طرح با نماینده امریکا درمیان گذاشته شود.

صدیقی تاکید کرد، ختم جنگ و برقراری صلح از خواست های اساسی دولت و مردم افغانستان است، اما یگانه راه برای رسیدن به آنها آتش بس است.

از سوی دیگر، شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان به تاریخ 16 ژانویه از آمادگی طالبان مبنی به «کاهش خشونت‌ها» خبر داده بود.

منابع طالبان نیز به رسانه‌ها گفته‌اند، ملا هیبت الله، رهبر این گروه توافق کرده که برای مدتی کوتاه کاهش خشونت ها را اعلام کند و امریکا باید در این مدت توافقنامه صلح را با نمایندگان این گروه امضا کند.

از سوی دیگر، نمایندگان سازمان ملل متحد(یوناما)، امریکا، اروپا و ناتو جمعه 17 ژانویه در نشستی در شهر دبی کشور امارات متحده عربی روی کاهش خشونت‌ها در افغانستان توافق کرده و اعلام کردند، کاهش خشونت در این کشور مهم است.

اما حکومت افغانستان می‌گوید، کاهش خشونت‌ها برایش پذیرفتنی نیست و فقط آتش بس یگانه راه برای رسیدن به صلح پایدار و با عزت است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید