پارلمان افغانستان وزیر تجارت و صنایع این کشور را سلب صلاحیت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مجلس نمایندگان افغانستان دوشنبه 13 ژانویه با اکثریت آرا بودجه وزارت تجارت و صنایع این کشور را به حالت تعلیق در آورده و سرپرست این وزارت را سلب صلاحیت کرد.

به گزارش منابع خبری افغانستان، پارلمان این کشور اجمل احمدی سرپرست وزارت تجارت و صنایع را با اکثریت آرا سلب صلاحیت کرد. مجلس نمایندگان سرپرست وزارت تجارت و صنایع را برای پاسخ‌گویی فراخوانده بود اما وی حاضر نشد که عدم حضور این مقام واکنش‌های تندی را در پی داشت.

Advertisement

میررحمان رحمانی رییس مجلس نمایندگان افغانستان در این باره گفت: «رییس صاحب جمهور در شورای کار حکومت گفت که هر شش ماه من خودم به مجلس می‌آیم و پاسخ می‌دهم. اما حالا وضعیت به گونه شده که حتی وزیرش را هم ما در یک سال پیدا کرده نمی‌توانیم. این وضعیت عواقب ناگوار خواهد داشت و مسئول تمام بی‌بند و باری‌ها حکومت خواهد بود».

رییس مجلس نمایندگان افغانستان تاکید کرد که پس از این دست خط سرپرست این وزارت در سندهای مقرری و قراردادها جرم پنداشته می‌شود.

رحمانی افزود: «ما به صفت وزیر تجارت وی را به رسمیت نمی‌شناسیم و امضا او در قراردادها و مقرری‌ها جرم است و نیز بودجه‌اش به حالت تعلیق و این مصوبه باید به سه ارگان و سفارت خانه‌ها اخبار شود و موافق کارت سبز و مخالف کارت سرخ».

بیشترین بازدید موضوعات مهم