طالبان: انتظار داریم تاریخ امضای توافقنامه صلح با امریکا زودتر معلوم شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در دوحه قطر به تازگی به خبرگزاری روسی «تاس» گفت، انتظار می‌رود که تاریخ امضای توافقنامه صلح با امریکا زودتر معلوم شود.

شاهین اضافه کرد، هنوز تاریخ امضای توافقنامه صلح با امریکا مشخص نیست و توقع می‌رود که این تاریخ به زودی مشخص شود.

امریکا و نمایندگان طالبان توافق دارند که امضای توافقنامه صلح با حضور نمایندگان برخی کشورها امضا شود.

از سوی دیگر، برخی رسانه‌های خبری به نقل از منابع طالبان دوشنبه 6 ژانویه 2020 گزارش داده بودند که زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان به دوحه قطر سفر کرد با ملا عبدالغنی برادر، معاون گروه طالبان در مورد روند صلح صحبت کرد.

منابع طالبان گفته‌ بودند، نمایندگان این گروه برای از سرگیری مذاکرات صلح با امریکا منتظر هدایت نهایی، ملاهیبت الله، رهبر این گروه هستند.

قابل ذکر است که امریکا با نمایندگان طالبان تاکنون ده بار مذاکرات صلح انجام داده تا جنگ ایالات متحده در افغانستان پایان یابد؛ اما نمایندگان طالبان در این مذاکرات همواره بر خروج کامل نیروهای خارجی از افغانستان تاکید کرده‌اند.

دور دهم مذاکرات صلح امریکا با طالبان یک ماه پیش در شهر دوحه قطر آغاز و پس از یک هفته متوقف شد.

برخی رسانه‌های امریکایی به نقل از منابع طالبان اخیراً گزارش داده بودند که شورای رهبری طالبان با آتش‌بس یک هفته‌‌ای توافق کردند.

گروه طالبان دوشنبه 30 دسامبر 2019 با نشر خبرنامه‌ای اعلام کرد: «در چند روز گذشته، برخی از رسانه‌ها گزارش‌های غیرواقعی درباره آتش‌بس منتشر کردند... واقعیت این است که امارت اسلامی افغانستان برنامه آتش ‌بس ندارد».

برخی رسانه‌‌ها به نقل از منابع طالبان گزارش داده ‌اند، نمایندگان این گروه در مورد طرحی کاهش خشونت‌ها بحث دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید