سربازان افغان دره «تخت» ولسوالی چشت هرات را پس از 9 سال از طالبان گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع ملی افغانستان شنبه 11 ژانویه تایید کرد که در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی افغان دره «تخت» ولسوالی چشت ولایت هرات پس از 9 سال از کنترل طالبان خارج و به تصرف دولت درآمد.

این وزارت با نشر خبرنامه‌ای نوشت، دره تخت از لحاظ جغرافیایی از اهمیت زیاد برای طالبان برخوردار بود.

در این خبرنامه آمده، در این عملیات نیروهای امنیتی افغان مسیر شاهراه «نمبر 2» که ولایت‌های بامیان، غور و هرات را با هم وصل می‌کند از وجود طالبان پاکسازی شده است و شش قرارگاه طالبان نیز تخریب و صدها ماین خنثی شد.

در خبرنامه ذکر شده: «طالبان در مدتی که بر این مناطق کنترول داشتند از مردم و موترهای که از این مسیر می‌گذشتند اخاذی می‌کردند و آسیب‌های زیادی را به سرک‌ها وارد کرده اند».

براساس این خبرنامه، نیروهای امنیتی افغان از سه هفته به این طرف عملیات گسترده زمینی و هوایی را در ولایت‌های غور، هرات و فراه راه اندازی کردند.

وزارت دفاع ملی افغانستان می‌گوید، در این عملیات دره «کنج» در ولایت غور نیز از کنترل طالبان خارج شد که این دره از حیاتی‌ترین نقطه شاهراه هرات – غور است و یکی از مراکز مهم طالبان در این مسیر بود.

این وزارت اضافه کرد، در نتیجه این عملیات، بیش از 100 جنگجوی طالبان به شمول فرماندهان شان در دره «کنج» ولایت غور سلاح‌های خود را به زمین گذاشتند به دولت تسلیم شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید