15 سرباز افغان در یک حمله طالبان در کندز کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع امنیتی افغانستان چهارشنبه 1 ژانویه 2020 از حمله‌ جنگ‌جویان گروه طالبان بر چندین پاسگاه امنیتی در ولسوالی «دشت ارچی» این ولایت خبر می‌دهند.

به گزارش رسانه‌های افغانستان، در نتیجه حمله گروهی شب گذشته (31 دسامبر 2019) طالبان دو سرباز ارتش کشته و دو تن دیگری آنان زخم برداشتند، همچنان، 10 تن از نیروهای خیزش مردمی و سه تن از نیروهای پولیس محلی نیز در این حمله جان باختند.

همچنان انعام‌الدین رحمانی، سخنگوی فرماندهی پولیس کندز به روزنامه «اطلاعات روز» گفته است، این حمله حوالی ساعت 11:00 شب گذشته صورت گرفته و درگیری میان نیروهای امنیتی افغان و جنگ‌جویان طالب حدود سه‌ونیم ساعت ادامه داشته است.

از سوی دیگر، عبدالهادی جمال، سخنگوی قول اردوی 217 پامیر گفته است، در این حمله به جنگجویان طالب و نیروهای امنیتی به‌شمول سربازان ارتش تلفات وارد شده، اما آمار آن تا کنون مشخص نیست.

جمال گفت، نیروهای کمکی در اسرع وقت به ساحه رسیدند و وضعیت در حال حاضر تحت کنترل نیروهای امنیتی افغان قرار دارد.

این در حالی است که وزارت دفاع ملی افغانستان یک‌شنبه 29 دسامبر از کشته شدن یک تن از فرماندهان کلیدی طالبان به اسم «ملا خاکسار» همراه با 13 تن از همراهانش در ولایت کندز خبر داده بود.

قابل ذکر است که ولسوالی «دشت ارچی» کندز در ماه سپتامبر 2019 به دست گروه طالبان سقوط کرده بود اما نیروهای دفاعی افغانستان 12 اکتبر این ولسوالی را از کنترل طالبان خارج کردند.

کندز در شمال‌شرق افغانستان یکی از ولایات ناامن است که جنگ‌جویان گروه طالبان در شماری از مناطق و ولسوالی‌های آن حضور و فعالیت گسترده‌ دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید