.
.
.

دفتر سیاسی طالبان در قطر خبر «آتش‌بس» را «گزارش‌ تایید نشده» خواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر، دوشنبه 30 دسامبر از رسانه‌ها خواست، از پخش آنچه «گزارش‌های تایید نشده» نامید، خودداری کنند.

شاهین در صفحه رسمی توییترش نوشت: «بعض رسانه‌ها به اساس افواهات راپورهای خویش را پخش ‌می‌کنند که عاری از حقیقت ‌می‌باشند. البته اگر چیزی باشد، ما‌ حتما با مردم خویش و ‌رسانه‌ها شریک ‌می‌سازیم. رسانه‌ها از پخش راپورهای غیر تصدیق شده ابا ورزند».

برخی رسانه‌های امریکایی به نقل از منابع طالبان گزارش دادند که شورای رهبری طالبان با آتش‌بس یک هفته‌ای توافق کردند.

پیشتر روزنامه امریکایی «وال‌استریت‌ژورنال» نوشت، شورای رهبری طالبان چهارشنبه هفته گذشته در شهر کویطه پاکستان در مورد آتش‌بس جلسه داشتند که ملا هیبت‌الله، رهبر طالبان نیز حضور داشت.

این روزنامه به نقل از یک مقام ارشد طالبان که در این جلسه حضور داشت نوشت، شورای رهبری طالبان توافق کردند که یک آتش‌‌بس هفت روزه در افغانستان اعلام کنند.

براساس این گزارش، توافق شورای رهبری طالبان در مورد اعلام آتش‌بس، زمینۀ آغاز مذاکرات بین‌الافغانی و خروج نیروهای خارجی از افغانستان را فراهم خواهد کرد.

قابل ذکر است که در این روزها دهمین دور مذاکرات صلح امریکا با نمایندگان طالبان در قطر ادامه دارد و منابع گفته‌اند، هر دوجانب در مورد چگونگی اعلام آتش‌بس در افغانستان بحث دارند.