.
.
.

در اثر حمله طالبان در جوزجان 14 سرباز افغان کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام‌‌های ولایت جوزجان در شمال افغانستان تایید کردند، در نتیجه حمله طالبان دوشنبه 30 دسامبر به این ولایت 14 سرباز امنیتی افغان کشته و پنج سرباز دیگر زخمی شدند.

معروف آذر، سخنگوی والی جوزجان به طلوع نیوز گفته است، جنگجویان طالبان حوالی ساعت 3:30 صبح دوشنبه بالای یک پاسگاه امنیتی در ولسوالی فیض آباد این ولایت حمله کردند.

آذر علاوه کرد، از سرنوشت دو سرباز دیگر خبری در دست نیست.

از سوی دیگر، ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفت و در صفحه رسمی توییترش مدعی شد، در این حمله 15 سرباز امنیتی دولت افغانستان کشته شدند.

قابل ذکر است مقام‌‌های ولایت تخار در شمال افغانستان یکشنبه 29 دسامبر اعلام کرده بودند، در نتیجه حمله طالبان در این ولایت 17 سرباز خیزش مردمی کشته و چهار نفر دیگر زخمی شدند.

از سوی دیگر، جنگجویان طالبان شنبه 28 دسامبر2019 بالای یک پاسگاه امنیتی در ولسوالی سنگین ولایت هلمند نیز حمله کردند که براساس گفته قول اردو(سپاه) 215 میوند در این ولایت، در این حمله 10 سرباز ارتش افغان کشته و چهار سرباز دیگر زخمی شدند.

این حوادث در شرایطی رخ داده که مذاکرات صلح امریکا با نمایندگان طالبان در دوحه قطر ادامه دارد و منابع می‌گویند، هر دو جانب در مورد چگونگی اعلام آتش‌بس مذاکره دارند.

روزنامه امریکایی وال استریت ژورنال گزارش داد که شورای رهبری طالبان در کویطه پاکستان با آتش‌بس یک هفته توافق کرده‌اند؛ اما سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر این خبر را رد کرده است.