.
.
.

کشته شدن 10 سرباز ارتش افغانستان در حمله طالبان بر یک پاسگاه امنیتی در هلمند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع امنیتی در ولایت هلمند افغانستان تایید کردند که در نتیجه حمله طالبان شنبه 28 دسامبر بالای یک پاسگاه امنیتی در این ولایت ده سرباز ارتش کشته و چهار سرباز دیگر زخمی شدند.

قول اردو (سپاه) 215 میوند در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشت، طالبان حوالی ساعت 4:30 صبح شنبه به وقت محلی بالای یک پاسگاه امنیتی در ولسوالی سنگین ولایت هلمند حمله کردند.

گروه طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفته و مدعی شد که در این حمله 26 سرباز دولت افغانستان کشته شدند، اما قول اردوی 215 میوند این ادعای طالبان را رد کرده است.

قابل ذکر است که در نتیجه یک حمله انتحاری طالبان بامداد پنج شنبه 26 دسامبر 2019 در ولایت بلخ در شمال افغانستان شش سرباز ارتش افغان کشته و سه تن دیگر زخمی شدند.

وزارت دفاع ملی افغانستان در صفحه رسمی فیسبوک اش نوشت، جنگجویان طالبان ساعت 4:30 صبح پنج شنبه یک موتر بمب گذاری شده را در کنار پایگاه اردوی ملی در «ولسوالی بلخ» ولایت بلخ انفجار دادند.

این حوادث در شرایطی رخ داده که مذاکرات صلح امریکا با نمایندگان طالبان در دوحه قطر ادامه دارد و منابع می‌گویند، هر دو جانب در مورد چگونگی اعلام آتش‌بس مذاکره دارند.

روزنامه امریکایی وال استریت ژورنال گزارش داده که شورای رهبری طالبان در کویطه پاکستان با آتش‌بس یک هفته توافق کرده‌اند.