فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • انفجار در مراسم جنازه در ولایت لغمان افغانستان؛ سه تن کشته شدند

  منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

  مقام‌های ولایت لغمان افغانستان تایید کردند که در نتیجه یک حمله انفجاری دوشنبه 23 دسامبر در یک مراسم جنازه در این ولایت سه غیرنظامی کشته و هفت غیرنظامی دیگر زخمی شدند.

  اسدالله دولت‌زی، سخنگوی والی لغمان به روزنامه «اطلاعات روز» گفته است، این حادثه قبل از ظهر امروز دوشنبه در روستای «دولت شاه خاص» ولسوالی دولت شاه این ولایت رخ داد.

  دولت‌زی اضافه کرد، این انفجار ناشی از ماین جاسازی شده بود که توسط گروه طالبان جابه‌جا شده بود، اما گروه طالبان هنوز در این مورد چیزی نگفته‌اند.

  این رویداد در شرایطی رخ داده که در این روزها مذاکرات صلح امریکا با نمایندگان طالبان در شهر دوحه قطر ادامه دارد و یک سرباز امریکایی دوشنبه 23 دسامبر در ولایت کندز افغانستان در حمله طالبان کشته شد.

  قابل ذکر است که زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان پنج شنبه 19 دسامبر اعلام کرده بود، روند مذاکرات صلح با طالبان به یک مرحله مهم نزدیک می‌شود.

  لیندسی گراهام، سناتور برجسته حزب جمهوری‌خواه امریکا نیز 16 دسامبر در سفری به کابل با رهبران حکومت افغانستان در مورد کاهش سربازان امریکایی صحبت کرد و گفت، چگونگی پایان جنگ کابل برای دولت ایالات متحده مهم است.

  از سوی دیگر، سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر شامگاه 20 دسامبر 2019 اعلام کرد، مذاکرات بین الافغانی صلح زمانی آغازمی‌شود که توافقنامه خروج کامل سربازان خارجی با امریکا امضا شود.

  تبلیغات