.
.
.

با پایان روند بازشماری آرای انتخابات افغانستان نتایج ابتدائی فردا شنبه اعلام خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حوا علم نورستانی، رییس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان جمعه 20 دسامبر تایید کرد، روند بازشماری، تفتش و ابطال آرای انتخابات ریاست جمهوری تکمیل شده است.

نورستانی در صفحه رسمی توییترش نوشت، این روند با حضور ناظران نامزدان انتخابات، ناظران انتخاباتی و نمایندگان کمیسیون مستقل رسیدگی به شکایت های انتخاباتی در 34 ولایت این کشور تکمیل شده است.

در همین حال، یک منبع از کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان گفته که این کمیسیون آماده است تا نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری را فردا شنبه 21 دسامبر اعلام کند.

از سوی دیگر، سرور دانش، معاون دوم رییس جمهوری افغانستان امروز جمعه در همایشی در کابل از کمیسیون مستقل انتخابات خواست که نتایج ابتدایی انتخابات را هر چه زودتر اعلام کند.

قابل ذکر است که کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اخیراً روند بازشماری و تفتش آرا را در ولایت های این کشور آغاز کرد و ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله مانع بازشماری آرا در هفت ولایت در شمال این کشور شدند.

کمیسیون مستقل انتخابات چندین بار اعلام کرد که باید ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله مانع روند بازشماری آرا در هفت ولایت باقیمانده نشود که سرانجام عبدالله عبدالله شامگاه جمعه 13 دسامبر 2019 اجازه داد که کمیسیون مستقل انتخابات می تواند روند بازشماری آرا را در هفت ولایت باقیمانده روز یکشنبه 15 دسامبر آغاز کنند.

قابل ذکر است که انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بتاریخ 28 سپتامبر امسال در سراسری این کشور برگزار شد، اما هنوز نتایج اولیه آن اعلام نشده است.