.
.
.

افغانستان... 616هزار و 400 زن طی چهار سال آینده در بخش زراعت خودکفا می‌شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نصیراحمد درانی وزیر زراعت، آبیاری و مالداری افغانستان سه‌شنبه 17 دسامبر 2019، در آغاز سومین «کنفرانس ملی توان‌مندسازی زنان» در کابل اعلام کرد که تا چهار سال آینده، 616 هزار و 400 زن افغان با کار کردن در بخش زراعت خودکفا می‌شوند.

درانی گفت: «بر اساس این برنامه، قرار است 67 هزار و 600 زن در عرصه‌ زراعت با توزیع باغچه‌های خانگی، قوریه، سبزخانه و پروسس این محصولات، 42هزار و 600 زن از طریق توزیع فارم‌های کوچک مرغداری، مالداری، زنبورداری و نگهداری گوسفند و بز، 105هزار و 800 زن هم در بخش ترویج بر مبنای تقاضای مردم و 200 زن نیز از طریق ایجاد مارکیت ویژه برای زنان و بازاریابی، تحت حمایت‌های اقتصادی قرار می‌گیرند».

او گفت: «در مجموع وزارت زراعت، بعد از چهار سال قادر خواهد بود 616 هزار و 400 خانم را حداقل از طریق سکتور زراعت، از نگاه اقتصادی سرپای‌شان ایستاد کند».

درانی تاکید کرد، وزارت زراعت در سال‌های اخیر توانسته 400 هزار زن را از طریق برنامه‌های مختلف خود مورد حمایت قرار دهد.

در همین حال، نذیره رحمان، رییس اقتصاد خانواده در وزارت زراعت، آبیاری و مالداری افغانستان گفت، این ریاست توانسته گروه‌های توان‌مندسازی زنان را در 14 ولایت ایجاد کند.

سومین کنفرانس ملی توان‌مندسازی زنان افغانستان در زراعت، با حضور ده‌ها تن از زنان زراعت‌پیشه و فعال در عرصه‌ تولید و پروسس محصولات زراعتی و لبنیات در کابل و دیگر ولایات، برای دو روز در مقر وزارت زراعت، آبیاری و مالداری این کشور برگزار شد.