.
.
.

9 سرباز ارتش افغانستان در حمله طالبان در غزنی کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت دفاع ملی افغانستان شنبه 14 دسامبر تایید کرد که در نتیجه یک حمله نفوذی در ولسوالی «قره باغ» ولایت غزنی در جنوب این کشور 9 سرباز ارتش محلی کشته شدند.

این وزارت در صفحه رسمی فیسیبوک‌اش نوشت، این رویداد دیشب (شامگاه جمعه) رخ داد و تحقیقات در این مورد ادامه دارد.

اما ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان در صفحه رسمی توییترش مدعی شده است که جنگجویان این گروه دیشب (شامگاه جمعه) بر یک قرارگاه نظامی در منطقه «ولیگی» ولسوالی قره باغ ولایت غزنی حمله کردند که در نتیجه 32 سرباز دولت افغانستان کشته شدند.

این رویداد در شرایطی رخ داده که روند مذاکرات صلح امریکا با نمایندگان طالبان پس از یک هفته به طور «مؤقت» در دوحه قطر متوقف شد.

زلمی خلیلزاد نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان به تازگی در صفحه رسمی توییترش نوشت: «مذاکرات صلح برای مدت کوتاهی متوقف شده تا طالبان با رهبری‌شان در باره موضوعات بنیادی، مشورت کنند».

خلیلزاد در ادامه نوشت: «در دیدار روز گذشته با نمایندگان طالبان در پیوند به حمله بر پایگاه نظامی بگرام، ابراز ناراحتی کردم، طالبان باید ثابت کنند که می‌توانند به خواست مردم افغانستان برای صلح پاسخ دهند».

گروه طالبان با نشر اعلامیه‌ای حمله روز چهارشنبه 11 دسامبر بر بگرام (پایگاه نظامی امریکا) در ولایت پروان را بر عهده گرفتند. این انفجار دو کشته و 73 زخمی برجای گذاشت، نخست یک مهاجم موتر بمب‌گذاری‌شده را بر در ورودی مرکز درمانی غیرفعال مربوط نیروهای کوریای جنوبی در نزدیکی پایگاه هوایی بگرام کوبیده و چهار مهاجم دیگر داخل این مرکز درمانی شدند که پس از 14 ساعت درگیری تمام مهاجمان کشته شدند.