.
.
.

طالبان مسئولیت حمله بر پایگاه نظامی امریکا در بگرام را بر عهده گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گروه طالبان با نشر اعلامیه‌ای دقایقی قبل (چهارشنبه 11 دسامبر) حمله بر بگرام (پایگاه نظامی امریکا) در ولایت پروان را بر عهده گرفتند.

انفجاری در نزدیکی پایگاه نظامی بگرام در ولایت پروان امروز رخ داد، الوزی احمدی فرمانده مرکز هماهنگی پولیس پروان گفت، نخست یک مهاجم موتر بمب‌گذاری‌شده را بر در ورودی مرکز درمانی نیروهای کوریای جنوبی در نزدیکی پایگاه هوایی بگرام کوبیده و چهار مهاجم دیگر داخل این مرکز درمانی شدند. تاکنون آمار متفاوتی از تعدا زخمیان اعلام شده است، بر اساس برخی خبرگزاری‌های داخلی افغانستان، در این حمله یک زن کشته و بیش از 70 تن دیگر زخمی شدند.

گروه طالبان در بیانیه‌ای مدعی شدند که افراد این گروه وارد پایگاه بگرام شده‌اند.

طالبان در حالی مسئولیت این حمله را بر عهده گرفتند که مذاکرات میان نمایندگان این گروه و نماینده ویژه ایالات متحده در دوحه قطر جریان دارد.

منابع نزدیک به گروه طالبان تایید گفته بودند که در مذاکرات صلح نمایندگان آنان با امریکا یک‌شنبه 8 دسامبر در مورد توقف حمله‌های انتحاری‌ و انفجاری این گروه و حمله‌های شب‌هنگام نیروهای خارجی بحث کرده‌اند. این منابع گفتند، احتمال دارد در روزهای آینده روی آن توافق شود.

این منابع طالبان گفته‌اند، کاهش خشونت و توقف حملات شبانه‌ نیروهای خارجی بحث روز گذشته‌ زلمی خلیلزاد و گروه طالبان در قطر بوده اما تاکنون توافقی در این مورد به دست نیامده است.