.
.
.

یوناما: فساد اداری بر زندگی روزانه شهروندان افغانستان تاثیر می‌گذارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یوناما یا نمایندگی سازمان ملل متحد در کابل دوشنبه 9 دسامبر با تجلیل از روز بین‌المللی مبارزه با فساد اداری تاکید کرد که از ابتکارات حکومت افغانستان در جهت مبارزه با فساد اداری حمایت می‌کند اما هنوز هم فساد بر زندگی روزانه شهروندان این کشور تاثیرگذار است.

نمایندگی سازمان ملل در کابل با نشر خبرنامه‌ای نوشت، یوناما بر حمایتش از ابتکارات افغانستان در جهت مبارزه با فساد اداری و شناسایی اقدامات برای مبارزه با معافیت از مجازات و بر نیاز مبرم برای پیشرفت چشمگیر در مبارزه با فساد اداری تاکید می‌کند.

تدامیچی یاماموتو نماینده خاص سرمنشی ملل متحد برای افغانستان گفت: «ملل متحد از قوانین، پالیسی‌ها و پیشرفت‌های بنیادی که باعث تقویت چارچوب کاری افغانستان در مبارزه با فساد اداری می شود، استقبال می‌کند».

یاماموتو اضافه کرد: «با این حال فساد همچنان بر زندگی روزانه شهروندان افغانستان تاثیر می‌گذارد و باعث کم شدن اعتماد مردم به نهادهای حکومتی می‌گردد، به همین دلیل ضرور است تا همین حال بر تطبیق قوانین و پاسخگو نگهداشتن کسانی که قانون شکنی می‌کنند تمرکز نموده و عزم خود را در مبارزه با فساد نشان داد».

ملل متحد از اقدامات افغانستان در جهت مبارزه با فساد اداری از طریق قانون جزای جدید، قانون دسترسی به اطلاعات، قانون مبارزه با فساد اداری و استراتیژی سال 2017 در مبارزه با فساد اداری پشتیبانی کرد.

در این خبرنامه آمده: «با مبارزه متحد در برابر فساد اداری همراه با همکاران ملی در جهت پیشرفت تطبیق اقدامات موجود برای مبارزه با فساد و انکشاف استراتیژی های تازه ما با هم برای تامین عدالت ایستادگی می‌کنیم، از حاکمیت قانون حفاظت می‌نماییم تا زمینه برای برخورداری از رفاه برای همه فراهم گردد».

مارک کلهن رئیس دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرایم ملل متحد گفت: «تقویت تلاش‌ها برای از بین بردن فساد اداری باعث پیشرفت حکومتداری خوب می‌گردد و در عین حال برای افغانستان ضروری است. برای برنده شدن در مبارزه با فساد اداری باید شرایط را برای مبارزه موثر با فقر و نا برابری که از آن ریشه می‌گیرد، فراهم نمود».