.
.
.

بازداشت دو تن در ننگرهار در پیوند به ترور ناکامورا پزشک جاپانی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مسئولان محلی ننگرهار دوشنبه 9 دسانبر 2019 تایید کردند که دو تن را در پیوند به قتل تتسو ناکامورا، رئیس نهاد خیریه جاپانی (ژاپنی) بازداشت کردند.

به گزارش روزنامه «سلام‌ وطن‌دار»، عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار با تایید این خبر گفته است، از خانه افراد بازداشت شده برخی جنگ افزار نیز به دست آمده است.

او گفت، بررسی از افراد بازداشت شده آغاز شده و جزییات آن با رسانه‌ها شریک خواهد شد.

تتسو ناکامورا یک پزشک 73 ساله جاپانی (ژاپنی) که 30 سال در افغانستان خدمت کرد، بامداد چهارشنبه 4 دسامبر 2019 با پنج همکارش در یک حمله مسلحانه در شهر جلال آباد مرکز ولایت ننگرهار در شرق افغانستان کشته شد.

هیچ گروهی به شمول طالبان مسئولیت این حمله را به عهده نگرفت. اما شاه محمود میاخیل، والی ننگرهار در شرق افغانستان پنج شنبه 5 دسامبر تایید کرد، قتل تتسو ناکامورا انگیزه سیاسی دارد در بیرون از افغانستان برنامه‌ریزی شده است.

میاخیل گفت، شواهد در دست دارد که نشان می‌دهد، ناکامورا به دلیل کارهایش در بخش مدیریت آب کشته شد به زودی این شواهد را رسانه‌ای خواهد کرد.

جسد ناکامورا بعد از ظهر شنبه 7 دسامبر با برگزاری مراسم ویژه از کابل به جاپان (ژاپن) فرستاده شد. محمد اشرف رییس جمهوری افغانستان در این مراسم اشتراک کرده و در سخنرانی‌اش گفت، پروژه‌های که توسط ناکامورا در افغانستان تطبیق شده، تمام این پروژه‌ها به نام وی نام‌گذاری می‌شود.