فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • پیکر ناکامورا پزشک جاپانی با مراسم ویژه از کابل به جاپان فرستاده شد

  منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

  جسد تتسو ناکامورا، پزشک جاپانی (ژاپنی) بعد از ظهر شنبه 7 دسامبر با برگزاری مراسم ویژه از کابل به جاپان (ژاپن) فرستاده شد.

  براساس آنچه در صفحه رسمی فیسبوک ارگ ریاست جمهوری افغانستان آمده، محمد اشرف رییس جمهوری این کشور در این مراسم اشتراک کرده و در سخنرانی‌اش گفت، پروژه‌های که توسط ناکامورا در افغانستان تطبیق شده، تمام این پروژه‌ها به نام وی نام‌گذاری می‌شود.

  رییس جمهوری افغانستان تاکید کرد، نیروهای امنیتی افغان، قاتلان ناکامورا را پیدا می‌کنند و آنان براساس قانون مجازات خواهند شد.

  همسر و دختر تتسو ناکامورا که برای انتقال جسد او به کابل پایتخت افغانستان آمدند با محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان دیدار کردند، غنی در این دیدار، کشته شدن ناکامورا را یک «فاجعه بزرگ» خواند.

  تتسو ناکامورا یک دوکتور (پزشک) جاپانی (ژاپنی) بود که 30 سال در افغانستان خدمت کرد. او 73 سال داشت که بامداد چهارشنبه 4 دسامبر 2019 با پنج همکار شان در یک حمله مسلحانه در شهر جلال آباد مرکز ولایت ننگرهار در شرق افغانستان کشته شد. هنوز هیچ گروهی به شمول طالبان مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است.

  قابل ذکر است، ده‌ها شهروند افغانستان روز جمعه 6 دسامبر در مقابل سفارت پاکستان در کابل اعتراض کردند و سازمان استخباراتی پاکستان را به کشتن ناکامورا و همکارانش متهم نمودند.

  شاه محمود میاخیل، والی ننگرهار نیز پنج شنبه 5 دسامبر تایید کرد، قتل تتسو ناکامورا انگیزه سیاسی دارد در بیرون از افغانستان برنامه‌ریزی شده است.

  میاخیل گفت، شواهد در دست دارد که نشان می‌دهد، ناکامورا به دلیل کارهایش در بخش مدیریت آب کشته شد به زودی این شواهد را رسانه‌ای خواهد کرد.

  همچنان، اعضای مجلس نمایندگان افغانستان در نشست عمومی شنبه تاکید کردند که طرح ترور تتسو ناکامورا پزشک جاپانی(ژاپنی) توسط نهادهای کشفی داخلی و بین‌المللی به صورت جدی بررسی شود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران