فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • منابع امریکایی: مذاکرات صلح با طالبان دوباره در قطر آغاز شد

  منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

  منابع امریکایی تایید کردند که مذاکرات صلح ایالات متحده با نمایندگان طالبان در شهر دوحه قطر شنبه 7 دسامبر دوباره از سرگرفته شد.

  به گزارش دی ایکونومیک تایمز (The Economic times)، امروز ایالات متحده و طالبان مذاکرات صلح را دوباره آغاز کردند، براساس این گزارش، محور بحث آنان کاهش خشونت خواهد بود.

  مذاکرات صلح امریکا با طالبان پس از آنکه گروه طالبان 5 سپتامبر 2019 یک موتر بمب گذاری شده را در ساحه «شش درک» شهر کابل انفجار دادند و در این رویداد 12 نفر به شمول یک سرباز ارشد امریکایی و یک سرباز رومانیایی کشته شدند، متوقف کرد.

  دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده 8 سپتامبر سال جاری در واکنش به این حمله دیدار مخفیانه خود با رهبر طالبان و رییس جمهوری افغانستان را در کمپ «دیوید» لغو و مذاکرات صلح کشورش با نمایندگان طالبان را متوقف کرد اما 22نوامبر او در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز گفت، با گروه طالبان روی یک توافقنامه جدید کار می‌کند. ترامپ در این مصاحبه گفت: «ما اکنون با طالبان روی یک توافق جدید کار می‌کنیم. می‌بینیم که چه می‌شود. ما بار پیش نزدیک شده بودیم که به توافق برسیم».

  او گفت، مذاکرات صلح با نمایندگان طالبان به دلیل متوقف شد که آنها می‌خواستند با کشتن افراد بیگناه نشان دهند که در یک موقف قوی هستند.

  همچنان وزارت امور خارجه امریکا هفته پیش با نشر خبرنامه‌ای نوشته بود، زلمی خلیلزاد (نماینده ویژه امریکا) پس از رأی‌زنی‌ها در کابل به دوحه خواهد رفت و به گفت‌وگوها با طالبان خواهد پیوست.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران