.
.
.

یک چهارراهی در ولایت خوست افغانستان به نام «ناکامورا» پزشک جاپانی نام گذاری شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام‌های ولایت خوست افغانستان جمعه 6 دسامبر اعلام کردند، یک چهارراهی در مرکز شهر این ولایت به نام «تتسو ناکامورا» نام‌گذاری شده است.
طالب منگل، سخنگوی والی خوست به روزنامه اطلاعات روز گفت که «چهارراهی مندوی سبزی» در قسمت شرقی شهر خوست امروز جمعه براساس هدایت والی این ولایت به «چهارراهی تیتسو ناکامورا» نام‌گذاری شده است.

منگل اضافه کرد، این چهارراهی به پاس خدمات و کارنامه‌های «تیتسو ناکامورا»، رییس مؤسسه خیریه «خدمات پزشکی صلح جاپان» در افغانستان، به نام او نام‌گذاری شده است.

تتسو ناکامورا یک دوکتور (پزشک) جاپانی (ژاپنی) بود که 30 سال در افغانستان خدمت کرد. او 73 سال داشت که بامداد چهارشنبه 4 دسامبر 2019 با پنج همکار شان در یک حمله مسلحانه در شهر جلال آباد مرکز ولایت ننگرهار در شرق افغانستان کشته شدند.

تا کنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است. طالبان نیز دست داشتن در این حمله را رد کردند.

شاه محمود میاخیل، والی ننگرهار در شرق افغانستان پنج شنبه 5 دسامبر 2019 تایید کرد، قتل تتسو ناکامورا، پزشک جاپانی(ژاپنی) در این ولایت انگیزه سیاسی دارد در بیرون از افغانستان برنامه ریزی شده است.

رهبران افغانستان، سازمان ملل متحد، سفارت امریکا در کابل و نخست وزیر جاپان این حمله را شدیداً محکوم کردند. برخی از شهروندان افغان در شهر کابل و ولایت ننگرهار به یادبود از تتسو ناکامورا مراسم شمع افروزی برگزار کردند.

کاربران افغان در شبکه های اجتماعی پیام های را تحت نام «عدالت برای ناکامورا و ناکامورا مرا ببخش» همراه با عکس‌اش دست به دست کردند و وی را «قهرمان» خواندند.