فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • کشته شدن یک شهروند جاپان و 4 افغان در حمله افراد مسلح در ننگرهار افغانستان

  منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

  منابع خبر افغانستان چهارشنبه 4 دسامبر گزارش دادند که رئیس یک موسسه جاپانی (ژاپنی) همراه با پنج کارمند افغان در حمله افراد مسلح بر موتر آنان کشته شدند.

  عطاءالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار با تایید این خبر گفته است، این رویداد حوالی ساعت 7:30 در ناحیه اول شهر جلال آباد رخ داده و در نتیجه این رویداد، سه محافظ، راننده و یک کارمند موسسه که همه افغان بودند،کشته شده و رئیس موسسه (پی ام سی) که شهروند جاپان است، نیز جان باخته است.

  گفته شده که این شهروند جاپانی یک پزشک بوده که چندین سال زندگی خود را وقف درمان کردن مجروحان افغان‌ها کرده بود، اما اکنون در نتیجه یک حمله مسلحانه در شرق افغانستان به اثر جراحات شدید درگذشت.

  خودرو تتسو ناکامورا، ۷۳ ساله و همکارانش امروز (چهارشنبه، ۱۳ قوس/آذر) زمانی مورد حمله افراد مسلح قرار گرفت که برای نظارت از یک پروژه به جلال‌آباد مرکز ننگرهار رفته بودند.

  این موسسه جاپانی از 13 سال بدین‌سو در بخش مدیریت آب و زراعت در ولایت ننگرهار افغانستان فعالیت دارد. چندی قبل حکومت افغانستان به «تتسو ناکامارو»، رئیس این موسسه برای فعالیت‌هایش به گونه افتخاری تابعیت افغانستان را داده بود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران