افغانستان... کشف یک ذخیره‌گاه مهمات و مواد انفجاری گروه طالبان

ولسوالی مارجه هلمند پس از 4 سال از محاصره طالبان بیرون شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت امور داخله افغانستان چهارشنبه 27 نوامبر اعلام کرد که در عملیات نیروهای قطعات خاص پولیس یک ذخیره‌گاه مهمات و مواد انفجاری گروه طالبان در ولایت میدان‌وردک کشف شد.

براساس اعلامیه وزارت امور داخله افغانستان، نیروهای قطعات خاص پولیس و پولیس مبارزه با «تروریسم» این کشور شب گذشته یک عملیات در منطقه «قول هزاره» مربوطات مرکز ولایت میدان‌وردک راه‌اندازی کردند.

در این اعلامیه آمده است، در نتیجه این عملیات یک دیپوی مهمات و مواد انفجاری طالبان، کشف و به دست این نیروهای آمده است. از این ذخیره‌گاه، بیش از 50 فیر مرمی سلاح‌های سنگین، 20 حلقه ماین‌های مختلف النوع، بمب‌های دستی و برخی تجهیزات نظامی به دست نیروهای پولیس آمده است.

در همین حال، امروز چهارشنبه ارتش افغانستان اعلام کرد که ولسوالی «مارجه» ولایت هلمند را از وجود طالبان پاک‌سازی کردند.

جنرال حکم خان، یکی از فرماندهان ارتش افغانستان به رسانه‌ها گفته است، در این عملیات‌ها، بسیاری از بخش‌های مارجه از وجود طالبان پاک‌سازی شده‌اند.

ولسوالی مارجه، از چهارسال بدین‌سو در محاصره جنگجویان طالبان بود و اکمالات نظامی در این ولسوالی از طریق هوا انجام می‌شد. به گفته جنرال حکم خان، اکنون این محاصره شکسته است. او گفت: «ما اکنون در بخشی از ولسوالی مارجه قرار داریم که پیش از این طالبان اینجا بودند. طالبان، در اینجا خانه‌ها و دکان‌های مردم را خراب کرده‌اند. ما در این‌جا بخش‌های بزرگی را و نیز روستاهای بزرگ را از طالبان پا‌ک‌سازی کرده‌ایم و عملیات تصفیه‌یی ما جریان دارد.»

مقام‌های ارتش افغانستان تایید کردند که در این عملیات‌، تاکنون 27 جنگجوی طالبان کشته‌ و هفت تن دیگر آنان زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید