حامد کرزی: اوضاع افغانستان در حال بدتر شدن است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حامد کرزی، رئیس جمهوری پیشین افغانستان دوشنبه 25 نوامبر در یک نشست خبری در کابل گفت، اوضاع افغانستان به شدت در حال بدترشدن است.

کرزی در این نشست گفت، محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان باید به وضعیت کنونی این کشور توجه کند. او بر حفظ دست‌آوردهای 18 سال پسین تأکید کرده و گفت، شهروندان افغانستان خواستار صلحی‌ اند که این دست‌آوردهای در آن حفظ شود.

کرزی همچنان از نیروهای امنیتی افغانستان خواست که در خدمت منافع علیای کشور باشند، نه این که برای اهداف سیاسی دیگران بر مردم حمله کنند.

کرزی اعلام نشدن نتایج انتخابات ریاست جمهوری این کشور را یک «بحران» دانسته و خواستار حل آن شد.

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بتاریخ 28 سپتامبر امسال در سراسر این کشور برگزار شد، اما هنوز نتایج اولیه آن اعلام نشده است. جنجال‌ها و مخالفت‌ها بین دو تیم پیشتاز (تیم دولت ساز و تیم ثبات و همگرایی) در انتخابات این کشور جریان دارد، اخیرا بر سر بازشماری آرا نیز این دو تیم مخالفت‌هایی داشتند. کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اخیراً با وجود مخالفت‌ها، روند بازشماری و تفتش آرا را آغاز کرد و گفت که نتایج بازشماری آرا 23 ولایت به کابل رسیده است.

این کمیسیون اعلام کرد، آرای 1179 محل رای‌دهی در نتیجه بازشماری و تفتیش آرا باطل ثابت شده است، اما تیم ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله عبدالله تاکید کرد، در حال حاضر تصمیم کمیسیون قابل قبول نیست.

از سوی دیگر، دواخان مینه پال، معاون سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان به رسانه‌، در واکنش به گفته‌های کرزی حکومت به ریاست حامد کرزی را «بی‌برنامه‌گی» عنوان کرد.

او گفته است که بی برنامه‌گی حکومت کرزی و کاهش کمک‌های جهانی، مشکلاتی را در بخش اقتصادی در افغانستان به میان آورد که حکومت وحدت ملی برای بهبود این وضعیت، برنامه‌های را روی دست گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید