ترامپ: با طالبان روی یک توافقنامه جدید کار می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رییس جمهوری امریکا به تازگی در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز گفت، با گروه طالبان روی یک توافقنامه جدید کار می‌کند.

ترامپ در این مصاخبه گفت: «ما اکنون با طالبان روی یک توافق جدید کار می‌کنیم. می‌بینیم که چه می‌شود. ما بار پیش نزدیک شده بودیم که به توافق برسیم».

وی علاوه کرد، مذاکرات صلح با نمایندگان طالبان به دلیل متوقف شد که آنها می‌خواستند با کشتن افراد بیگناه نشان دهند که در یک موقف قوی هستند.

ترامپ در حالی در مورد این توافق صحبت کرد که دو استاد «دانشگاه امریکایی افغانستان» سه‌شنبه هفته گذشته از بند طالبان آزاد شدند.

این دو استاد دانشگاه «امریکایی افغانستان» در سال 2016 از کابل ربوده شدند و سه سال در بند طالبان بودند، پس از مبادله با انس حقانی و دو عضو زندانی دیگر شبکه حقانی از بند این گروه آزاد شدند.

دونالد ترامپ از بابت این کار با محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان و عمران خان، نخست وزیر پاکستان تلفنی صحبت کرد و از این همکاری آنها تشکر کرد.

قابل ذکر است که دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده بتاریخ 8 سپتامبر امسال مذاکرات صلح با نمایندگان را متوقف کرد و دلیل آن را حمله انتحاری طالبان در کابل اعلام کرد.

گروه طالبان 5 سپتامبر امسال یک موتر بمب‌گذاری شده را در ساحه «شش درک» شهر کابل انفجار داد که بر اثر آن، 12 تن به شمول یک سرباز امریکایی و یک سرباز رومانیایی کشته شد، در پی آن دونالد ترامپ مذاکرات صلح با این گروه را لغو کرد.

گروه طالبان رسماً مسئولیت این حمله را به عهده گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید