حکمتیار: شرکت آلمانی «درملوک» برای یک تیم انتخاباتی کار کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

گلبدین حکمتیار، نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان سه‌شنبه 19 نوامبر شرکت آلمانی «درملوک» را متهم کرد که برای یک تیم انتخاباتی مشخص کار کرده است.

شرکت المانی درمالوگ در بخش تهیه دستگاه‌های بیومتریک با کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان همکاری دارد.

به گزارش رادیو «کلید» حکمتیار در نشست خبری در کابل مدعی شد، شرکت درملوک به تعهدات خود با کمیسیون مستقل انتخابات و نامزدان انتخابات ریاست جمهوری نیز عمل نکرده است؛ خواستار محاکمه این شرکت شد.

مسئولان شرکت درملوک تاکنون در این مورد چیزی نگفته‌اند.

حکمتیار در واکنش به آغاز مجدد روند بازشماری و تفتش آرا انتخابات گفت، در صورتی که تمام صندوق‌های رای‌دهی بازشماری شود، با این روند موافق است.

وی هشدار داد، اگر کمیسیون مستقل انتخابات، به خواسته‌های آنان اعتنا نکند و به حمایت خود از تیم حاکم ادامه دهد، مسؤل پیامدهای وخیم آن به عهده افراد تقلب‌کار خواهد بود.

قابل ذکر است که عبدالله عبدالله و رحمت الله نبیل، نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان نیز از آغاز دوباره روند بازشماری و تفتش آرا اعتراض کرده اند.

رحمت‌الله نبیل دوشنبه هفته جاری در نشست خبری مدعی شد، برخی از سفارتخانه‌های خارجی در کابل در روند انتخابات مداخله می‌کنند. وی از سفارتخانه‌ای مشخص نام نگرفت.

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بتاریخ 28 سپتامبر امسال در سراسری این کشور برگزار شد و هنوز نتایج اولیه آن اعلام نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید