فیلم «پانی پت» محور گفت‌وگوی سرپرست وزارت خارجه افغانستان با سفیر هند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت امور خارجه افغانستان دوشنبه 11 نوامبر اعلام کرد که ادریس زمان، سرپرست این وزارت با وینی کمار، سفیر هند در کابل در مورد محتوای فیلم «پانی پت» صحبت کرد.

این وزارت با نشر خبرنامه‌ای نوشت: «در این دیدار، دو طرف ضمن با اهمیت خواندن روابط میان دو کشور، پیرامون تقویت و گسترش بیشتر روابط دوجانبه میان افغانستان و هند گفت و گو کرده و هر دو جانب روی محتوای فلم پانی پت و موقف دولتین تبادل نظر نمودند». این خبرنامه جزئیات بیشتر نداده است.

قابل ذکر است که فیلم جدید سینمای هند به اسم «پانی پت» که قرار است در تاریخ 6 دسامبر 2019 به نمایش گذاشته شود، در میان افغان‌ها نگرانی‌هایی را ایجاد کرده است.

این فیلم در مورد جنگ «پانی پت» است که در سال 1761 از سوی احمد شاه ابدالی بنیانگذار دولت معاصر افغانستان در هند راه‌اندازی و در آن پیروز شد، سنجی دات هنرپیشه معروف بالیوود نقش احمد شاه ابدالی را در این فیلم بازی کرده است.

این فیلم در میان افغان‌ها این نگرانی‌ را که «احمد شاه ابدالی را به عنوان شخصی منفی نشان داده باشد» به میان آورده است اما نسیم پشتون شریفی، قونسل افغانستان در شهر ممبای هند به صدای امریکا گفته است که در این مورد با سنجی دات از طریق تیلیفون صحبت کرده و او برایش اطمینان داده است که «اگر نقش احمد شاه ابدالی نامناسب می‌بود، من آنرا بازی نمی‌کردم».

این در حالی است که سنجی دات 3 نوامبر در صفحه رسمی توییترش با نشر پوستر این فیلم نوشت: «هرجایی ‌که سایه احمدشاه ابدالی می‌رود، آنجا مرگ نازل می‌‌شود».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید