صالح به عبدالله: اگر ما پیروز شدیم دست از ایجاد ضمیمه قدرت بردارید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

امرالله صالح، معاون اول تیم انتخاباتی «دولت ساز» به رهبری محمد اشرف غنی، یکی از نامزدان پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری افغانستان یکشنبه 10 نوامبر خطاب به عبدالله عبدالله یکی از نامزدان دیگر گفت، اگر در انتخابات پیروز شدید با یک دسته گل خواهیم آمد، اگر تیم ما پیروز شد دست از ایجاد ضمیمه قدرت بردارید.

صالح در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشت: «اگر برنده شدید با یک دسته گل به تبریکی تان خواهیم آمد و اگر اجازه نیافتیم در پشت درتان سبد گل را رها خواهیم کرد. اگر برنده شدیم شما دست از تلاش برای ایجاد ضمیمه در قدرت بردارید».

صالح در واکنش به سخنان امروز عبدالله عبدالله گفت: «امروز بازهم یک فرصت داشتید که به جای تهاجم زبانی به ما برنامه‌های ما را نقد می‌کردید». او نوشت: «می‌گویند شماری از برنامه‌های دولت ساز تخیل است و رویا. شاید. اما چه بهتر که با رویا و تخیل وطن سازی و دولت سازی زنده‌گی کرد و بسر برد تا بی‌رویا و بی‌برنامه. حتا اگر برنامه‌های ما خیال و فانتیزی باشد بازهم بخاطری که رویای وطن سازی و خدمت رسانی است برای من شیرین است».

صالح نوشته است، سخن گفتن از مردم و از آدرس مردم در انحصار هیچ گروه نیست. مردم در تیم‌های مختلف تقسیم اند. هر گروه سیاسی به پنهای روایت و کارش مردم را با خود دارند. مردم رای داده اند و مسوول شمارش رای مردم همان «کمیسیون و دستگاهی است که شما در تعین آنها ثانیه به ثانیه تشریف داشتید. پس روایت تان را از وضع موجود بازنگری کنید ورنه آلوی همسایه همیشه ترش است. قابل توجه تمام اعضای تیم ثبات وهمگرایی تیمی که در آن هرچیز است غیر از ثبات و همگرایی».

صالح تاکید کرد که عبدالله در تمام مقرری‌های دولتی و کمسیون مستقل انتخابات و شکایات انتخاباتی به صورت مستقیم نقش داشت. اگر این کمسیون‌ها کفایت شان زیر سوال است درین بی‌کفایتی نقش ریاست اجراییه چه بوده است؟ آسان‌ترین طریقه‌ای شانه خالی کردن از مسوولیت دشمن تراشی و ایجاد مخالف خیالی است تا خود را برات دهیم کاری که امروز داکتر صاحب عبدالله انجام میدهد.

وی خطاب به عبدالله نوشت: «شما می‌گویید که به کار کمسیون انتخابات احترام دارید تنها در صورتی که به فرمایشات گروهی و شخصی شما اعتنا کند. آیا حق مردم همین است. جناب داکتر صاحب عبدالله شما که شناخت شخص به شخص از مردم خوست و فرنگ دارید یک بار بپرسید که به کی رای داده اند و چگونه. خوست – فرنگ – گذرگاه نور در اعتراض بر شما به دولت ساز رای داده اند. مشت نمونه خروار».

امرالله صالح ادامه داد: «بار بار تکرار کردید که سوژه سیاست تان قومیت و سمت و زبان نیست. آیا یقین دارید؟ آیا خبر دارید که حلقه فکر ساز در تیم شما از سر صبح تا در بیگاه مصروف نفاق افگنی قومی و سمتی استند و شماری از حامیان کلیدی شما به صراحت میگویند که نه به افغانستان باور دارند و نه هم به وحدت ملی».

این گفته‌های صالح در حالی است که عبدالله عبدالله، یکی از نامزدان پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری افغانستان یکشنبه 10 نوامبر هشدار داد که دیگر سازشی در کار نیست و کمیسیون مستقل انتخابات باید هرچه زودتر روند بازشماری آرا را متوقف کند.

عبدالله تاکید کرد، تیم «ثبات و همگرایی» در پی بحران نیست، اما هیچ سازشی در مورد حق مردم افغانستان مطرح نیست؛ در صورت رفتن کشور به بحران، مسئولیت آن به دوش تیم انتخاباتی «دولت‌ساز» به رهبری محمد اشرف غنی است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید