نخست وزیر پاکستان: همه طرف‌ها باید گام‌های عملی برای پایان خشونت در افغانستان بردارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

عمران خان، نخست وزیر پاکستان شامگاه شنبه 28 اکتبر اعلام کرد که همه طرف‌ها باید گام‌های عملی برای پایان خشونت در افغانستان بردارند.

عمران خان در دیدار با زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان گفت، ثبات در افغانستان و منطقه خواست کشورش است و اسلام‌آباد به عنوان «دوست صمیمی» حاضر است که تمام اقدام‌های لازم را در حد توان‌اش انجام دهد.

دفتر مطبوعاتی نخست وزیر پاکستان با نشر خبرنامه‌ای به نقل از عمران خان نوشت: «همه طرف‌ها باید گام عملی برای پایان خشونت‌ها در افغانستان بردارند».

خان گفته است: «به عنوان یک تسهیل کننده صادق و دوست، پاکستان متعهد باقی می‌ماند تا هرچه در توان دارد در راستای به نتیجه رسیدن توافق صلح انجام دهد».

قابل ذکر است که زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان شنبه 26 اکتبر وارد کابل شد و با رهبران حکومت این کشور دیدار کرد.

حمدالله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان سه شنبه 29 اکتبر در نشست خبری در مورد سفر زلمی خلیلزاد به کابل گفت، سفر او در مورد رهایی دو استاد دانشگاه امریکایی بود نه در مورد صلح. این دو استاد امریکایی در سال 2016 در کابل از سوی طالبان ربوده شده بودند.

وزارت امور خارجه ایالات متحده اخیراً با نشر خبرنامه‌ای نوشت، دور تازه سفر خلیلزاد به کشورهای فرانسه، بلجیم (بلژیک) و روسیه آغاز شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید