ادامه درگیری ها میان نیروهای امنیتی و طالبان در جوزجان افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مقام‌های ولایت جوزجان در شمال افغانستان سه‌شنبه 29 اکتبر تایید کردند، درگیری‌ها میان نیروهای امنیتی و جنگجویان طالبان هنوزهم در ولسوالی «آقچه» این ولایت ادامه دارد.

به گزارش سایت خبرنامه، عبدالمعروف ازر، سخنگوی والی جوزجان گفته است: «حوالی ساعت 4 بامداد امروز(سه شنبه) گروه طالبان بالای پاسگاه نیروهای امنیتی در بالاحصار ولسوالی آقچه حمله کردند و تا ساعت 5 صبح این پاسگاه نیروهای امنیتی را تصرف کردند».

آزر افزود، با رسیدن فرمانده پولیس جوزجان با نیروهای کمکی به ساحه، این پاسگاه نیروهای امنیتی دوباره به تصرف نیروهای امنیتی افتاده است و جنگ تا کنون به صورت پراکنده ادامه دارد.

وی تایید کرد، در این درگیری بر اساس آمار ابتدایی، بیش از 40 شورشی طالب کشته و زخمی شدند، همچنان شش نیروی اردوی ملی نیز کشته شدند.

سخنگوی والی جوزجان اظهار کرد، شایعات پخش شده مبنی بر کشته شدن 20 تن از نیروهای امنیتی در ولسوالی آقچه این ولایت درست نیست.

به گفته عبدالمعروف ازر، گروه طالبان همچنان بر شفاخانه غیرنظامی این ولسوالی نیز حمله کرده و دو تن از نیروهای پولیس که در شفاخانه مصروف تامین امنیت بودند را کشته اند، اما به کارمندان شفاخانه آسیبی نرسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید