نماینده ویژه امریکا برای گفت‌وگو در مورد صلح وارد کابل شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع خبری افغانستان یکشنبه 27 اکتبر از سفر زلمی خلیلزاد، نماینده امریکا برای صلح به کابل خبر داده و نوشتند، قرار است وی با رهبران و سیاسیون این کشور در مورد صلح گفت‌وگو کند.

سید حامد گیلانی، رهبر حزب محاذ ملی افغانستان به تازگی در صفحه رسمی توییترش نوشت، با خلیلزاد و هیئت همراه شان در مورد انتخابات و صلح گفتگو کرده است.

زلمی خلیلزاد پس از نشست چهار جانبه در شهر مسکو پایتخت روسیه به کابل آمده است. نشست چهارجانبه میان نمایندگان کشورهای امریکا، روسیه، چین و پاکستان جمعه 25 اکتبر در شهر مسکو برگزار شد و در این نشست در مورد از سرگیری مذاکرات صلح میان واشنگتن و طالبان توافق شد.

وزارت امور خارجه ایالات متحده اخیراً با نشر خبرنامه‌ای نوشت، دور تازه سفر خلیلزاد به کشورهای فرانسه، بلجیم (بلژیک) و روسیه آغاز شده است.

حکومت افغانستان سه شنبه 22 اکتبر در پیوند به آغاز سفر جدید زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح اعلام کرد، این کشور وقتی به صلح پایدار می‌رسد که پروسه صلح توسط دولت کابل رهبری شود.

صدیق صدیقی، سخنگوی رییس جمهوری افغانستان در صفحه رسمی توییترش نوشت: «مردم و دولت افغانستان خواستار صلح پایدار و با عزت است و به تمام تلاش‌ها، به هدف رسیدن به صلح متعهد است».

قابل ذکر است که روند مذاکرات صلح امریکا با طالبان در ماه سپتامبر امسال پس از یک حمله انتحاری طالبان در شهر کابل که منجر به کشته شدن 12 تن به شمول یک سرباز آمریکایی شد، رسماً متوقف شد.

دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده بتاریخ 10 سپتامبر 2019 اعلام كرد، مذاكرات با رهبران طالبان «مرده» است و یک جنرال امریکایی نیز از افزایش حملات ارتش ایالات متحده بالای طالبان در افغانستان خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید