عبدالله: به خاطر سلامت افغانستان قربانی دادیم، اما 2014 هرگز تکرار نمی‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

عبدالله عبدالله، یکی از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به تازگی در دیدار با برخی از ناظران و تیم تخنیکی تکت انتخاباتی‌اش گفت، به‌خاطر سلامت افغانستان قربانی دادیم، اما 2014 هرگز تکرار نمی‌شود.

عبدالله یکشنبه 27 اکتبر در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشت: «مطمین باشید که رأى واقعی مردم تعیین کننده است و ما به‌خاطر سلامت افغانستان گذشت زیاد کردیم، حوصله داشتیم و خوب است صبور باشیم، اما باور داشته باشيد که هرگز 2014 تکرار نمی‌شود. زیرا نتیجه‌ی تقلب، ناکامی افغانستان است. چون دیگر کسی به انتخابات و نظام باور نمی‌کند».

انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان در سال 2014 در دور اول برنده نداشت و این انتخابات میان محمد اشرف غنی و عبدالله عبدالله به دور دوم رفت، اما این دور به بن بست مواجه شد. پس از تنش‌ها میان هر دو تیم انتخاباتی، سرانجام جان کری وزیر امور خارجه سابق امریکا برای حل بحران انتخاباتی وارد کابل شد و سرانجام براساس یک توافقنامه سیاسی، حکومت وحدت ملی در افغانستان تشکیل شد که محمد اشرف غنی به عنوان رییس جمهوری و عبدالله عبدالله به عنوان رییس اجرایی این کشور معرفی شدند.

از سوی دیگر، چهارمین انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بتاریخ 28 سپتامبر امسال در سراسری این کشور برگزار شد که هنوز نتیجه اولیه آن اعلام نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید