سربازان امنیتی افغان چهار فرمانده گروه طالبان را در پروان دستگیر کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

چهار فرمانده گروه طالبان چهارشنبه 23 اکتبر 2019 در ولایت پروان از سوی نیروهای امنیتی افغان دستگیر شدند.

محمد محفوظ ولی‌زاده فرمانده پولیس پروان بع آریانا نیوز گفته است، حوالی صبح امروز بر اثر اطلاعات نیروهای کشفی و استخباراتی، چهار فرمانده گروه طالبان را در روستای «پل متک» از مربوطات ولسوالی «جبل السراج» این ولایت هنگامی که می‌خواستند به دره غوربند بروند، بازداشت کردند.

فرمانده پولیس پروان اضافه کرد، این فرماندهان گروه طالبان باشندگان اصلی ولایت‌های بغلان و ننگرهار هستند، دو تن از آنان فرمانده گروه طالبان برای ولسوالی «سیاه گرد» ولایت پروان و دو تن دیگرشان از فرماندهان گروه طالبان برای ولایت بغلان اند.

این فرماندهان طالبان در حالی بازداشت می‌شوند که زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان دوره جدید سفرش را در رابطه به روند صلح با طالبان آغاز کرده است. وزارت امور خارجه امریکا با نشر خبرنامه‌ای نوشت، دور تازه سفر خلیلزاد به کشورهای فرانسه، بلجیم (بلژیک) و روسیه آغاز شده است.

حکومت افغانستان سه شنبه 22 اکتبر در پیوند به آغاز سفر جدید زلمی خلیلزاد، برای صلح اعلام کرد، این کشور وقتی به صلح پایدار می‌رسد که پروسه صلح توسط دولت کابل رهبری شود.

صدیق صدیقی، سخنگوی رییس جمهوری افغانستان در صفحه رسمی توییترش نوشت: «مردم و دولت افغانستان خواستار صلح پایدار و با عزت است و به تمام تلاش‌ها، به هدف رسیدن به صلح متعهد است».

صدیقی در ادامه نوشت: «صلح؛ همیشه اولویت رییس جمهور غنی بوده و حکومت افغانستان به تحقق آن متعهد است. کشور ما زمانی به یک صلح پایدار و با عزت می رسد که این پروسه توسط دولت افغانستان رهبری شود».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید