تلفات سنگین طالبان در عملیات نظامیان افغان در بلخ و بغلان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

منابع امنیتی افغانستان چهارشنبه 23 اکتبر تایید کردند که نظامیان افغان در عملیات‌ شان در بغلان چندین طالب را کشته و 71 طالب دیگر را دستگیر کردند.

به گزارش رسانه‌های افغانستان، به نقل از منابع امنیتی و نظامی این کشور، در عملیات زمینی و هوایی در بغلان، یک ذخیرگاه بزرگ مهمات و پایگاه‌های اصلی طالبان نیز منهدم شدند و عملیات‌ها برای پاکسازی کامل دندغوری، دند شهاب الدین و کیله‌گی در بغلان همچنان ادامه دارد.

در همین حال، در نتیجه یک درگیری دیگر میان سربازان افغان و جنگجویان گروه طالبان در ولایت بلخ هشت طالب کشته و دو طالب دیگر زخمی شدند.

این در حالی است که روز گذشته (سه‌شنبه 22 اکتبر) یک شبکه چهار نفری که قصد حمله انتحاری به جان جنرال ملک یک تن از فرماندهان جهادی را داشتند از سوی امنیت ملی در ولایت بلخ بازداشت شدند.

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان در یک خبرنامه گفته است، نیروهای امنیتی یک فرد انتحاری همراه با سه تن از همراهانش را از چوک فردوسی شهر مزارشریف ولایت بلخ شناسایی و بازداشت نکردند.

همچنان چهار فرمانده گروه طالبان در ولایت پروان از سوی نیروهای امنیتی افغان دستگیر شدند.

محمد محفوظ ولی‌زاده فرمانده پولیس پروان بع آریانا نیوز گفته است، حوالی صبح امروز بر اثر اطلاعات نیروهای کشفی و استخباراتی، چهار فرمانده گروه طالبان را در روستای «پل متک» از مربوطات ولسوالی «جبل السراج» این ولایت هنگامی که می‌خواستند به دره غوربند بروند، بازداشت کردند. فرمانده پولیس پروان اضافه کرد، این فرماندهان گروه طالبان باشندگان اصلی ولایت‌های بغلان و ننگرهار هستند، دو تن از آنان فرمانده گروه طالبان برای ولسوالی «سیاه گرد» ولایت پروان و دو تن دیگرشان از فرماندهان گروه طالبان برای ولایت بغلان اند.

این تلفات و دستگیری‌های جنگجویان طالب در حالی صورت می‌گیرد که زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان دوره جدید سفرش را در رابطه به روند صلح با طالبان آغاز کرده است. وزارت امور خارجه امریکا با نشر خبرنامه‌ای نوشت، دور تازه سفر خلیلزاد به کشورهای فرانسه، بلجیم (بلژیک) و روسیه آغاز شده است.

حکومت افغانستان سه شنبه 22 اکتبر در پیوند به آغاز سفر جدید زلمی خلیلزاد، برای صلح اعلام کرد، این کشور وقتی به صلح پایدار می‌رسد که پروسه صلح توسط دولت کابل رهبری شود.

صدیق صدیقی، سخنگوی رییس جمهوری افغانستان در صفحه رسمی توییترش نوشت: «مردم و دولت افغانستان خواستار صلح پایدار و با عزت است و به تمام تلاش‌ها، به هدف رسیدن به صلح متعهد است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید