کشته شدن 10 نظامی پاکستان طى درگیری با سربازان مرزی افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مسئولان محلی قندهار افغانستان سه‌شنبه 22 اکتبر تایید کردند که 10 نظامی پاکستانی به همراه تعدادى از افراد طالبان در درگیری با سربازان افغان کشته شدند.

به گزارش منابع خبری افغانستان، در نتیجه حمله شماری از نظامیان پاکستان و جنگجویان طالبان بر پاسگاه‌های مرزی سربازان افغان در ولسوالی «سپین بولدک» قندهار 10 تن از آنان کشته شدند.

بهیر احمدی، سخنگوی والی قندهار به روزنامه اطلاعات روز گفته است، این درگیری‌ها دیروز (دوشنبه 21 اکتبر) در روستای مرزی «سرو ساهانو» ولسوالی «سپین بولدک»، پس از آن رخ داد که شماری از نظامیان پاکستان و جنگجویان طالبان به گونه‌ی مشترک بر پاسگاه‌های مرزی نیروهای افغانستان حمله کردند.

احمدی گفت، تاکنون تفکیک نشده که چه تعداد کشته‌شدگان، نظامیان پاکستان و چه تعدادشان جنگ‌جویان طالبان بوده‌اند و هشت نظامی پاکستان و جنگجویان طالب در این درگیری‌ها زخمی نیز شدند.

به گفته وی،درگیری‌ها هنوزهم به صورت پراکنده جریان دارد و در این درگیری‌ها، تلفاتی به سربازان مرزی افغانستان وارد نشده است.

ولایت قندهار افغانستان هم‌مرز با پاکستان و یکی از نامن‌ترین ولایات این کشور است، در ولسوالی «سپین‌بولدک» این ولایت گروه طالبان فعالیت گسترده دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید