کشته شدن یک کارمند ریاست امنیت ملی در ننگرهار افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مقام های ولایت ننگرهار در شرق افغانستان سه شنبه 22 اکتبر از کشته شدن یک کارمند ریاست امنیت ملی این ولایت توسط افراد مسلح ناشناس خبر دادند.

به گزارش منابع خبری افغانستان، عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار گفته است، این رویداد صبح امروز سه شنبه در ناحیه دوم شهر جلال آباد مرکز این ولایت و در نزدیکی مکتب «بی بی هوا» رخ داد که یک غیرنظامی نیز در این حادثه زخمی شده است.

خوگیانی افزود، مهاجم پس از انجام این حمله از ساحه فرار کرده و تلاش پولیس برای دستگیری آنها جریان دارد. هنوز گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است.

ولایت ننگرهار در شرق افغانستان یکی از ولایت‌های ناامن این کشور است گروه های طالبان و داعش در بیشتر از ولسوالی های آن فعالیت دارند.

قابل ذکر است که دو انفجار پی درپی جمعه 18 اکتبر داخل مسجدی در ولسوالی هسکه مینه ولایت ننگرهار نیز رخ داد که مقام‌های این ولایت تایید کرده بودند که در این دو انفجار 72 نمازگزار کشته و 36 نفر دیگر زخمی شدند.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این رویداد را به عهده نگرفته است.

این حملات مرگبار انفجاری با محکومیت شدید داخلی و جهانی روبرو شد. محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان یکشنبه 20 اکتبر برای همدردی با خانواده قربانیان این حادثه به ولسوالی هسکه مینه ولایت ننگرهار رفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید