شکستاندن مهر در مرکز جمع‌بندی نتایج دیجیتالی کمیسیون انتخابات افغانستان بررسی می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان شکستاندن «مُهرولاک» دروازه مرکز جمع‌بندی نتایج دیجیتالی آرا را تایید کرده و اعلام کرد، این موضوع بررسی می‌شود.

به گزارش رسانه‌های افغانستان، رحیمه ظریفی، عضو کمیسیون مستقل انتخابات این کشور امروز سه‌شنبه 22 اکتبر در یک نشست خبری در کابل گفت، هیاتی برای بررسی موضوع شکستاندن مهرولاک در گماشته شده است.

او گفت، عاملان شکستاندن قفل درِ مرکز جمع‌بندی نتایج دیجیتالی که می‌خواهند کارکردهای کمیسیون را زیر پرسش قرار دهند بخشودنی نیست.

روز گذشته کمیسیون انتخابات افغانستان با نشر خبرنامه‌ای، شکستاندن مُهرولاک درِ مرکز جمع‌بندی نتایج دیجیتالی را شایعه خوانده بود.

اورنگ ‌زیب، عضو دیگر کمیسیون مستقل انتخابات در این نشست گفت، بررسی‌های ابتدایی نشان می‌دهد که دو تن از کارمندان کمیسیون برای گرم‌کردن بدن‌شان وارد مرکز جمع‌بندی و بررسی نتایج دیجیتالی شده‌اند.

یکی دیگر از کمیشنران کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان از توقف چهار روزۀ انتقال داده‌های بایومتریک به مرکز معلومات انتخاباتی خبر داد.

او گفت، نامه‌ای از شرکت «درمالوک» دریافت کرده‌اند که نشان می‌دهد در چهار روز گذشته هیچ معلوماتی به مرکز معلومات منتقل نشده است.

تیم ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله عبدالله، مدعی شد که وزارت امور داخله با هم‌دستی ارگ این قفل را شکسته است اما وزارت امور داخله و تیم دولت ساز این ادعاها را بی‌اساس خواند.

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان شامگاه شنبه 19 اکتبر تایید کرد، اعلام نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری این کشور برای مدت نامعلوم به تأخیر افتاده است.

این کمیسیون گفت، به دلیل مشکلات تخنیکی اعلام نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری این کشور برای مدت نامعلوم به تأخیر افتاده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید